توزیع 1200 تن گوشت منجمد در استان

مدیر پشتیبانی امور دام استان خراسان رضوی گفت:با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، مصوب شد سهمیه‌ای از گوشت منجمد گوساله و گوسفندی در استان‌ها توزیع شود.

سعادت علی نیا، مدیر پشتیبانی امور دام استان خراسان رضوی درباره روند توزیع گوشت قرمز منجمد گفت: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، مصوب شد سهمیه‌ای از گوشت منجمد گوساله و گوسفندی از محل ذخایر پشتیبانی امور دام در استان‌ها توزیع شود.

او افزود: از این میان سهمیۀ استان خراسان رضوی، ۸۲۲ تن گوشت گوساله و ۴۱۱ تن گوشت گوسفندی است و در ستاد تنظیم بازار استان برش‌های شهرستانی آن نیز تقسیم شد و از چهارشنبه هفته گذشته در مشهد و شهرستان‌های استان در حال توزیع است.

مدیر پشتیبانی امور دام استان خراسان رضوی ادامه داد: مباشران را مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مشخص و به پشتیبانی امور دام معرفی می‌کنند و ما بر اساس سهمیه‌های ابلاغ شده و معرفی نامه‌هایی که مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها اعلام کرده‌اند برای تحویل گوشت اقدام می‌کنیم و مباشران توزیع گوشت را برای مردم انجام خواهند داد.

علی نیا بیان کرد: سهمیه مشهد با توجه به ضریب جمعیتی حدودا ۵۰ درصد این میزان است و بقیه آن در دیگر شهرستان‌ها توزیع خواهد شد.

او تصریح کرد: از چهارشنبه تا امروز در سطح استان حدود ۳۶ تن و ۸۰۰ کیلو گوشت گوسفندی توزیع شده و ۲۴ تن هم گوشت گوساله از سردخانه برای توزیع تحویل شده است، بعضی مباشران از شهرستان‌ها برای تحویل گرفتن گوشت مراجعه کرده اند و این میزان از کل سهمیه توزیع شده است. همچنین به قیمتی که ما درِ سردخانه تحویل مباشران می‌دهیم هفت هزار تومان برای سود و هزینه حمل و نقل و توزیع اضافه خواهد شد، در نهایت قیمت گوشت گوساله منجمد برای مصرف کننده، برای هر کیلو ران ۱۵۵ هزار تومان، سردست گوساله هر کیلو ۱۵۰ هزار تومان، هر کیلو گردن گوساله ۱۵۰ هزار تومان، قلوه گاه گوساله برای هر کیلو ۱۳۰ هزار تومان و راسته ۱۶۰ هزار تومان است.

علی نیا اظهار کرد: قیمت گوشت گوسفندی منجمد نیز برای هر کیلو ران ۱۵۵ هزار تومان، هر کیلو سردست ۱۴۵ هزار تومان، گردن گوسفندی برۀ نر هر کیلو ۱۳۵ هزار تومان، قیمت هر کیلو راسته ۱۴۰ هزار تومان و قلوه گاه هم هر کیلو ۱۳۰ هزار تومان خواهد بود.

مدیر پشتیبانی امور دام خراسان رضوی تاکید کرد: برای تأمین سهمیه‌ها مشکلی وجود ندارد و هر میزان که مباشران معرفی بشوند گوشت به سرعت تحویل خواهد شد تا زودتر بین مردم توزیع شود.

 نحوه توزیع گوشت در فروشگاه ها

نصری، مدیر بازرسی جهاد کشاورزی مشهد گفت: تعاونی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ محل فروش این گوشت تعیین شده است، همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای که تاکنون آمده‌اند و درخواست داده اند، فروشگاه‌های تعاونی وکارگری، فروشگاه‌هایی که زیر مجموعه اتاق تعاون می‌باشند نیز محل توزیع و فروش گوشت هستند.

او افزود: هر کدام از این فروشگاه‌ها یا تعاونی‌ها بر اساس سوابق قبلی که داشته‌اند یک درخواست اولیه می‌دهند، با این حال ما تعیین می‌کنیم که چه میزان به آن‌ها بدهیم و در ابتدا معادل درخواستی را که خودشان داده‌اند، نمی‌دهیم به این دلیل که بتوانیم تعداد شعب را بیشتر کنیم و تا لحظۀ آخری که حواله زمان دارد صبر می‌کنیم تا با تخصیص شعب دیگر دسترسی مردم برای خرید بیشتر باشد.

مدیر بازرسی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد ادامه داد: ضمن اینکه کلیه تعاونی‌ها و هر کسی که نماینده می‌شود برای توزیع گوشت باید از طریق سامانه توزیع کالای اتاق اصناف اقدام کند تا به صورت یکپارچه انجام شود. به این معنی که یک نفر نتواند از چندین فروشگاه خرید کند و مانند دفعات گذشته حالت دلالی به وجود نیاید و شاهد چنین کار‌هایی نباشیم.

خرید با کارت ملی

نصری در توضیح بیشتر برای نحوه خرید مردم بیان کرد: خرید هر فرد با کارت ملی انجام می‌شود و، چون شماره کارت ملی ثبت شده است دیگر امکان خرید با همان کارت از فروشگاه دیگری وجود ندارد. این کار به دلیل وجود تفاوت قیمت زیادی است که بین گوشت تازه در بازار با این گوشت سهمیه‌ای وجود دارد، امکان دارد بخواهند با این قیمت گوشت را خرید و جمع‌آوری کنند و در بازار بفروشند.

او تصریح کرد:گوشت‌ها به شکل بسته بندی است و ما گفته‌ایم به هر خانوادۀ دو نفر به بالا یک بسته بدهند که معمولا ۳ تا ۴ کیلو در می‌آید در واقع از ۳ کیلو به بالا خواهد بود. این طرح تا زمانی که ۱۵۰ تن گوشت گوسفندی و ۳۰۰ تن گوشت گوساله در مشهد توزیع شود، ادامه خواهد داشت.

نصری اظهار کرد: امروز حواله‌ها صادر شده است تا نماینده‌ها بروند حواله‌های خودشان را فردا تحویل بگیرند و بلافاصله بعد از این که گوشت به فروشگاه‌ها برسد، توزیع انجام می‌شود.

مدیر بازرسی جهاد کشاورزی مشهد: حواله‌ها سه روز اعتبار دارد و بلافاصله پس از دریافت می‌توانند گوشت را تحویل بگیرند و به فروشگاه ببرند و اگر کسی در گرفتن حواله تأخیر کند برای آن فروشگاه جایگزین خواهیم داشت در نتیجه از فردا گوشت به فروشگاه‌ها می‌رسد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: