سرپرست اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: همزمان با هفته هوای پاک، ۱۲ برنامه فرهنگی و اجتماعی در هفته هوای پاک در این شهرستان برگزار می‌شود.

فاروق سلیمانی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست مهاباد در نشست کارگروه برنامه ریزی هفته هوای پاک این شهرستان گفت: همزمان با هفته هوای پاک، ۱۲ برنامه فرهنگی و اجتماعی مختلف با همکاری ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی و اقشار مختلف مردم در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: ۴۰ درصد تخفیف در انجام معاینه فنی خودرو‌ها در روز ۲۹ دی و تنظیم موتورخودرو‌ها بصورت رایگان در طول این هفته، بازدید مسئولان از مراکز معاینه فنی خودروها، نصب بنر در میادین سطح شهر، تهیه بسته‌های حمایتی و تشویقی برای اتوبوس‌ها، راه‌اندازی پایگاه سلامت در روستای سیدآباد و کاشت ۶۰۰ اصله نهال در سایت پسماند مشترک مهاباد - میاندوآب و روستای سیدآباد از جمله این برنامه‌هاست.

سلیمانی، با بیان اینکه کاهش آلودگی هوا تنها از عهده یک ارگان و سازمان خاص خارج است و باید این موضوع مهم به دغدغه عمومی تبدیل شود، افزود: طبق قانون علاوه بر محیط زیست دستگاه‌های مختلفی در زمینه کاهش آلودگی هوا نقش دارند، اما لازم است تمام اقشار جامعه نسبت به اهمیت هوای پاک احساس مسئولیت کنند.

به گفته سرپرست اداره حفاظت محیط زیست مهاباد، توسعه فضای سبز شهری، پایش کارشناسان از واحد‌های تولیدی و صنعتی، تشکیل میزگرد با حضور کارشناسان و مسئولان با موضوع هوای پاک و آلاینده‌های هوا در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، تجلیل از پاکبان‌های شهرداری، برگزاری کلاس آموزشی در مدارس برای دانش آموزان، مصاحبه مسئولان و کارشناسان با رسانه‌ها با موضع هوای پاک از دیگر برنامه‌های هفته هوای پاک است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.