۲ طرح پتروشیمی تا یک ماه آینده در کهگیلویه و بویراحمد کلنگ زنی می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این دو پالایشگاه در شهرستان‌های کهگیلویه و گچساران احداث می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در نشست هماهنگی بانک‌های استان  با بیان اینکه سه سایت پتروشمی هم اکنون در استان در دست ساخت است افزود: از این تعداد ، یک سایت در اسفندماه امسال به بهره برداری می‌رسد و ساخت دو سایت دیگر نیز با ۲۰ تا ۴۰ درصد پیشرفت کاری در دست اجراست.
 
عسکری همچنین گفت: ۵ مجتمع شهرک گلخانه‌ای به مساحت ۱۴۵ هکتار تا یک سال آینده به بهربرداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه تا سال آینده نیز مجتمع پرورش مرغ ۲۵۰ هزار قطعه‌ای با تجهیزات و صنایع جانبی احداث می شود گفت: مرکز تفریحی ورزشی موج‌های آبی در یاسوج و پل شیشه‌ای و سورتمه ریلی و تله کابین در دوطرف تنگ مهریان نیز در طی سال ۱۴۰۲ احداث و به بهره برداری  می رسد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همچنین در این نشست ، خواستار همکاری بانک‌های عامل با دستگاه‌های مشمول دریافت تسهیلات تبصره ۱۶ برای جذب تسهیلات سهم استان شد و اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) ، بهزیستی، بنیاد برکت، بنیاد شهید، بسیج سازندگی، علم و فناوری ، بنیاد مستضعفان و سازمان وظیفه عمومی نیرو‌های مسلح مشمول دریافت تسهیلات تبصره ۱۶ هستند .

محسن ضامن فر مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتعال استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه با اشاره به فرایند تسهیلات تبصره ۱۶ سال ۱۴۰۱ از تعیین سهم دستگاه‌ها و توزیع شهرستانی این تسهیلات در شورای توسعه وبرنامه ریزی گفت: به منظور رعایت عدالت جغرافیایی سهم شهرستان‌ها براساس شاخص جمعیت و نرخ بیکاری تعیین شد.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: