پایان طرح خرید حمایتی زیتون در استان قزوین

مدیر تعاون روستایی استان قزوین از پایان طرح خرید حمایتی زیتون در استان قزوین خبر داد و گفت: حدود ۸۸۰ تن زیتون از باغداران منطقه طارم سفلی خریداری شد.

شهرام رحمانی مدیر تعاون روستایی استان قزوین از پایان طرح خرید حمایتی زیتون در استان قزوین خبر داد و گفت: این طرح از ۲۹ آبان ماه آغاز شده بود و هدف از اجرای طرح خرید حمایتی از کشاورزان پایداری تولید، حفظ قیمت محصول در بازار و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان بوده است.

رحمانی با اعلام اینکه در این طرح حدود ۸۸۰ تن زیتون از باغداران منطقه طارم سفلی خریداری شده است، گفت: از این میزان بیش از ۱۴۷ تن روغن استحصال شده و در انبار‌های شبکه تعاونی روستایی ذخیره شده است.

وی با بیان اینکه ارزش زیتون به کمیت و کیفیت روغن آن است، گفت: نوع روغن زیتون و اسیدیته آن باید براساس استاندارد‌ها باشد.

این مسئول تصریح کرد: هر کیلوگرم دانه روغنی زیتون را با توجه به درصد اسیدیته و کیفیت آن، حداقل ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان و حداکثر تا ۲۵ هزار تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

مدیر تعاون روستایی استان قزوین گفت: امسال با حمایت‌های دولت از توسعه کشت زیتون، میزان تولید زیتون نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر بوده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر