نماینده مجلس:

برای نجات اقتصاد کشور باید اقتصاد گردشگری فعال شود

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس:باید اقتصاد گردشگری تا تمامی حلقه‌های مفقوده کسب و کار و اشتغال راه‌اندازی شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی شمس و مولانا در خوی که با حضور  وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد گفت: اگر خواهان انجام کاری برای اقتصاد کشورمان باشیم بی‌تردید باید اقتصاد گردشگری با کمک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعال شود تا تمامی حلقه‌های مفقوده کسب و کار و اشتغال راه‌اندازی شود.

عادل نجف‌زاده افزود: امروز حفاظت از میراث فرهنگی کشورمان در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کار سهمگینی است.

وی تصریح کرد: کشورمان ایران دارای تاریخ غنی است و حفاظت از اسلام و مدنیت و نیز ذخیره‌گاه تشیع کار سنگینی است که کار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را بیشتر می‌کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم شهرستان خوی، اقتصاد کشاورزی، اقتصاد معدن و اقتصاد مرز را می‌دانند و بنابراین با توجه به اینکه خوی یک شهر مرزی است و بارگاه شمس در این شهر قرار دارد می‌تواند نقطه همپیوندی ایران با اقتصاد جهانی باشد.

نجف‌زاده در ادامه تصریح کرد: از تاریخ سه تا هفتم بهمن ماه با حضور در شهر آنکارای ترکیه سعی می‌شود که از مجرای شمس تبریزی بتوان با همسایگان ایران ارتباط فرهنگی ایجاد کرد.

تردد سالانه دو میلیون گردشگر از مرز خوی

وی افزود: سالانه دو میلیون گردشگر از مرز خوی تردد می‌کنند بنابراین لزوم توجه به زیرساخت‌های گردشگری و هتل و اماکن اقامتی در این شهر احساس می‌شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی در ادامه نیز گفت: به زودی فاخرترین و بزرگترین پروژه پایانه‌ای کشور در شهرستان خوی با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.