افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی همدان

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی همدان گفت: سقف تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی همدان افزایش یافت.

یاسر عزیزی سعید گفت: سقف تسهیلات قرض الحسنه اشتغال مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی از مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان رسید. 

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی همدان گفت: پرداخت تسهیلات خوداشتغالی در راستای توانمندسازی جامعه هدف زیرپوشش را یکی از اهداف سازمان بهزیستی برشمرد و گفت: پیشتر سقف میزان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال پرداختی به مددجویان برای اجرای طرح‌های اشتغالزا ۱۵۰ میلیون تومان بود که هم اینک به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و به بانک‌های عامل نیز ابلاغ شده است.

عزیزی سعید با اشاره به اینکه جامعه هدف بهزیستی شامل معلولان زیرپوشش، زنان سرپرست خانوار، بهبود یافتگان، افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی، فرزندان مستقل بهزیستی، معلولان و کارفرمایان هستند، تصریح کرد: تولید گلاب و عرقیات، تعمیر لوازم خانگی و موبایل، راه اندازی دفاتر پیشخوان خدمات دولت، راه اندازی خبازی، آرایشگری، کشت زعفران و بسته بندی خشکبار، پرورش انواع ماهیان و کشت گیاهان گلخانه‌ای از رشته‌های شغلی مدنظر برای افزایش سقف تسهیلات است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان از پرداخت ۱۲۳ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان زیرپوشش این سازمان در ۹ ماه سال جاری خبر داد و گفت: با پرداخت این تسهیلات زمینه اشتغال هزار و ۴۲۱ نفر از مددجویان فراهم شده است.

عزیزی سعید افزود: ۲ هزار و ۳۸۵ مددجو امسال برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ ۲۰۷ میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان به بانک‌های عامل استان معرفی شدند.

او ادامه داد: این تسهیلات اشتغالزایی با اعتبار دولتی و کارمزد چهار درصد برای ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان زیرپوشش بهزیستی پرداخت می‌شود که در زمینه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات با همکاری ۱۶ بانک عامل پرداخت شده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان اظهار داشت: زمینه اشتغالزایی افراد دارای معلولیت در بازار کار با مشارکت یک تیم مددکاری در سطح استان همدان بررسی و تسهیل می‌شود و آغاز مراحل پرداخت تسهیلات بانکی به مددجویان برای ایجاد اشتغال منوط به تایید این تیم کارشناسی است. 

عزیزی سعید با اشاره به افزایش انگیزه اجتماعی کارفرمایان بخش‌های غیردولتی در جذب نیروی انسانی از بین جامعه هدف بهزیستی افزود: در این راستا و با هدف حمایت از اشتغال معلولان و مددجویان بهزیستی به کارفرمایانی که نسبت به جذب نیروی کار از جامعه معلولان و مددجویان زیر پوشش بهزیستی براساس قانون کار اقدام کنند به ازای هر نیرو ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با سود چهاردرصد پرداخت می‌شود.

او با اشاره به چشم انداز و ظرفیت کارآفرینی مددجویان استان در سال جاری تصریح کرد: سازمان بهزیستی با پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی مددجویان و معلولانی که با استفاده از تسهیلات کارفرمایی مشغول به کار شده‌اند، نقش قابل توجهی در ایجاد اشتغال پایدار برای گروه‌های هدف دارد.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی همدان گفت:پرداخت تسهیلات خود اشتغالی را یکی از اولویت‌های مهم سازمان در راستای ایجاد اشتغال و ارائه خدمات به مددجویان دانست و اظهار داشت: این اقدامات با هدف ایجاد زمینه مناسب خودکفایی و استقلال مالی مددجویان انجام می‌شود.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده حدود یک سوم جمعیت استان همدان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از خدمات حمایتی و درمانی سازمان بهزیستی بهره می‌برند.

استان همدان حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.