بهره برداری از پل غدیر همدان در دهه فجر

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: پل غدیر همدان با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد همزمان با دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

فرزاد تیموری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: شهرداری در رابطه با رفع مشکلات ترافیکی ورودی شهرک فرهنگیان همدان ساخت پل غدیر را در دستور کار قرار داد.

او با بیان اینکه مشاور هگزا که از ابتدا پل را طراحی کرد با ساخت پل‌های متعدد در کشور از بهترین مشاوران در سطح کشور و ملی است اظهار داشت: مراحل اجرای پل غدیر نیز با نظارت و پیمانکاری این مشاور تا این مرحله پیش رفته است.

تیموری ادامه داد: از چند ماه پیش با مطرح شدن اینکه بعضی از بتن‌ها و نمونه‌های بتنی پل غدیر نسبت به مشخصه مقاومت پایینی دارد، مقرر شد برای کنترل کار، شورای فنی استان و شورای نظارت از محل بازدید کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان اظهار داشت: کارشناسان بعد از بازدید به این نتیجه رسیدند که مشاور مقاوم سازی گرید ملی در این موضوع ورود و اظهار نظر کند که شهرداری در این زمینه با مشاور توصان که جزء مشاوران مقاوم سازی و دارای گرید بالا در سطح کشور است، قراردادی منعقد کرد.

تیموری افزود: این گروه مشاور تمام موارد از جمله مشخصات فنی، مقاومت بتن ایجاد شده پل و نقشه‌های اجرایی را بررسی و اعلام کردند که این پل از نظر بهره برداری مشکلی ندارد و باید بعد از بهره برداری این پل از نظر دوام مورد پایش قرار بگیرد.

تیموری افزود: این گروه مشاور تمام موارد مشخصات فنی، نقشه‌های اجرایی را بررسی کردند و بر اساس مقاومت بتن ایجاد شده پل را دوباره طراحی و با توجه به ضوابط و مشخصات فنی اعلام کردند که این پل از نظر بهره برداری مشکلی ندارد و باید بعد از بهره برداری این پل از نظر دوام مورد پایش قرار بگیرد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: پس از تایید این پل مقرر شد که شهرداری همدان با سرعت پل را تمام و برای بهره برداری در دهه فجر آماده کند.

تیموری تصریح کرد: دستور العمل پایش پل باید باید از سوی مشاور تدوین و ابلاغ شود و شهرداری پایش پل را اجرا و گزارش کار را به شورای فنی اعلام کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: با توجه به مباحث فنی و موارد کنترل شده، بهره برداری از پل بلامانع است و شهرداری می‌تواند این پل را افتتاح کند و مسائل پایش هم بعد از بهره برداری مورد رصد قرار گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.