تجلیل از زنان نخبه زیر پوشش کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) و روز مادر، از ۷۷ نفر از زنان نخبه زیر پوشش این نهاد تجلیل شد.

قباد مبشری در این همایش با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و مادر، گفت: یکی از مهمترین اقشار خدمت بگیر کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند که به دلایل مختلفی از جمله فوت سرپرست، طلاق، زندانی شدن سرپرست، بیماری و سایر موارد، تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند.

او با بیان اینکه ۴۸ هزار و ۶۸۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند و از خدمات متفاوت این نهاد ازجمله عمرانی، درمانی، فرهنگی، اکرام ایتام، اشتغال،کمک‌هزینه خدمات ازدواج و غیره بهره‌مند می‌شوند، افزود: از این آمار ۱۷ هزار و ۲۳۵ خانوار شامل زنان سرپرست خانواده هستند که به دلایلی ازجمله فوت سرپرست، طلاق، متارکه، زندانی سرپرست، بد سرپرستی، بیماری سرپرست و سایر موارد تحت حمایت قرار گرفته‌اند و دو هزار نفر زن موفق در زمینه های مختلف از جمله اشتغال زایی، تربیت فرزندان موفق، تحصیلی و سایر موارد تحت حمایت داریم. 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: توجه به زنان سرپرست خانوار و اجرای برنامه و طرح‌های حمایتی از این قشر، بخصوص در شرایطی که مشکلات اقتصادی فشار بیشتری بر خانوارها وارد می‌آورد منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

همچنین آیت الله سید نصیر حسینی، امام جمعه یاسوج و نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم ضمن تبریک میلاد فرخنده فاطمه زهرا(س) دختر گرامی نبی اکرم(ص) گفت: به برکت اسلام و اهل بیت و  نظام جمهوری اسلامی، زن در جایگاه درست خود تعریف شده و قرار گرفته است.

او افزود: براساس آیات حکیمانه قرآن کریم، اسلام هیچ تفاوتی بین زن و مرد قائل نشده است فرموده است اگر کسی از شما، چه زن و چه مرد، عمل صالحی انجام دهد، مومن است و خداوند تبارک و تعالی به او حیات طیبه عطاء می کند.

حسینی تأکید کرد: زن ها در صدر اسلام مورد بغض و غضب بوده اند و اگر خانواده ای دارای فرزند دختر می شد، دختران را زنده زنده به گور می کردند و با تولد حضرت فاطمه این فرهنگ باطل شد و اسلام به زنان ارج و قرب داد و به آنان شخصیت و هویت و عزت بخشید.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه در جریان اغتشاشات اخیر استفاده از شعار زن زندگی آزادی برای استفاده جنسی و ولنگاری زن تعریف شده است، تصریح کرد: آزادی مد نظر اسلام آزادی است که زن را به مقام عالیه انسانی و به بهشت برساند نه آزادی که غرب مروج آن است و می خواهد زن را اسیر هوای نفسانی و شهوات کند.

حسینی ادامه داد: اسلام نمی خواهد انسان ها دچار رنج و عسر و حرج و محدودیت شوند، می خواهد متعالی شوند، رشد کنند و راهش این است که دستورات دین مبین اسلام را رعایت کنند، زیرا با رعایت حیا و مسائل اخلاقی و اسلامی انسانها به مقام عالیه راه پیدا می کنند.  به برکت نظام جمهوری اسلامی زنان ما در صحنه های مختلف حضور پیدا کرده، پیشرفت کرده اند و همه ی ایده های جهان غرب، که حجاب را مانع پیشرفت می دانند را به هم ریخته اند.

او با اشاره به اینکه حجاب خیلی از آسیب های اجتماعی را از بین می برد، بیان کرد: زن باحجاب در همه عرصه ها می تواند حضور پیدا کند و هیچ وقت حجاب و معنویت و اخلاق مانع پیشرفت آنان نشده است.

 به همت حوزه فرهنگی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، همایش تجلیل از ۷۷ نفر از زنان نخبه تحت حمایت این نهاد، با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل کمیته امداد استان و جمعی از زنان تحت حمایت در سالن شهید خیراندیش کمیته امداد استان برگزار شد.

در پایان این مراسم از ۷۷ نفر از زنان نخبه تحت حمایت کمیته امداد در زمینه های مختلف با اهداء لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.