باغ‌های استان سمنان شناسنامه‌دار شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن باغ‌ها در این استان خبر داد.

لطف‌الله رضایی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار کرد: دفاتر فعال اتاق اصناف کشاورزی شهرستان‌ها در سراسر استان سمنان در راستای اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن باغ‌ها، به‌صورت حضوری در تمام ایام هفته خدمات موردنیاز را ارائه می‌دهند.

وی بیان کرد: این خدمات ازجمله ثبت درخواست بهره‌برداران در سامانه جامع مدیریت بهره‌برداران بخش کشاورزی (سامانه سَبَک) و صدور شناسنامه و پروانه کسب کشاورزی در بستر این سامانه ارائه می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: با طراحی سامانه جامع مدیریت بهره‌برداران بخش کشاورزی (سامانه سَبَک)، بانک اطلاعاتی هوشمند برای شناسایی شاغلان بخش کشاورزی از طریق این سامانه ایجاد خواهد شد.

رضایی عنوان کرد: این بانک اطلاعاتی پس از بارگذاری اسناد و مدارک موردنیاز پیش از اخذ پروانه کسب کشاورزی یا شناسنامه باغی و پس از راستی‌آزمایی واحد‌های صنفی تولیدکننده محصولات کشاورزی بدون نیاز به مراجعه بهره‌برداران به دفاتر اتاق اصناف کشاورزی تکمیل‌شده و اطلاعات آن در اختیار سازمان جهاد کشاورزی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به مزایای اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن باغات در این استان افزود: با طراحی و اجرای سامانه سَبَک، همه محصولات کشاورزی شناسنامه‌دار می‌شوند.

رضایی اضافه کرد: با صدور شناسه محصول و اختصاص یک کیو. آر کد، هرگونه اطلاعات از بستر تولید محصول تا محل عرضه آن در سامانه ثبت و قابل‌دسترسی و ارزیابی خواهد بود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با تأکید بر الزام قانونی نام‌نویسی بهره‌برداران این بخش در سامانه سَبَک برای استفاده از حمایت‌های وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: بر اساس ابلاغیه معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، از ابتدای بهمن‌ماه امسال، ارائه هرگونه خدمات و مشوق‌ها به بهره‌برداران بخش باغی اعم از تسهیلات بانکی، توزیع کود یارانه‌ای، بیمه بخش کشاورزی، خرید تضمینی محصولات، صدور مجوز صادرات و نظایر آن صرفاً با ارائه شناسنامه و کد ۱۸ رقمی محصول (QR-CODE) صورت می‌گیرد.

رضایی با بیان اینکه نام‌نویسی در سامانه سَبَک بر اساس تمهیدات اندیشیده شده بسیار آسان و بدون مراجعه به اتاق‌های اصناف کشاورزی قابل انجام است، عنوان کرد: بهره‌برداران بخش کشاورزی می‌توانند شخصاً در سامانه سَبَک به آدرس agroom.org ثبت‌نام کرده و پس از بارگذاری اسناد مربوطه در این سامانه اقدام کنند.

وی افزود: ثبت درخواست برای دریافت شناسنامه و پروانه کسب کشاورزی پس از تأیید سیستمی کارشناس و اتاق اصناف کشاورزی ممکن خواهد بود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: سامانه سَبَک (سامانه احراز هویت یکپارچه اتاق اصناف کشاورزی)، یک سامانه تحت وب است که توسط مرکز فناوری اطلاعات اتاق اصناف کشاورزی ایران طراحی‌شده و جزو سامانه‌های برتر صدور مجوز‌های وزارتخانه جهاد کشاورزی محسوب می‌شود و قرار است تمام مراحل صدور پروانه فعالیت در بخش کشاورزی از طریق این سامانه انجام شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: