راه‌اندازی ایستگاه باری راه آهن نقده، تا پایان سال

استاندار آذربایجان‌غربی در جمع مردم محمد یار گفت: ایستگاه باری راه آهن نقده تا پایان سال‌جاری تکمیل و راه‌اندازی می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی امروز در ادامه بیست و یکمین سفر شهرستانی خود در جمع مردم شهر محمدیار از توابع شهرستان نقده با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و حمل و نقل در مناطق مختلف استان، گفت: در این راستا ایستگاه باری راه آهن نقده تا پایان سال‌جاری تکمیل و راه‌اندازی می‌شود.

محمدصادق معتمدیان افزود: بهره برداری از این ایستگاه باری راه آهن، نقش چشمگیری در توسعه و کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی ایفا خواهد کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: هزینه‌های بالای حمل و نقل جاده‌ای سبب تحمیل فشار به بخش تولید، افزایش قیمت تمام شده محصولات و کاهش قدرت رقابتی می‌شود، اما بهره مندی از خط ترانزیتی ریلی کمک شایانی به توسعه اقتصادی می‌کند.

استاندار آذربایجان‌غربی دیدار بدون واسطه دولتمردان با مردم را نیز یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم دانست و افزود: حضور میدانی مسئولان در مناطق مختلف، موجب ارزیابی دقیق مشکلات، پتانسیل‌ها و منجر به اطلاع دقیق از مطالبات عمومی خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: دولت سیزدهم به دنبال شناسایی مشکلات و مطالبات مردمی برای بسیج هدفمند امکانات در راستای جبران عقب ماندگی‌ها است.

معتمدیان با تاکید بر اطلاع رسانی نتایج مصوبات سفر‌های شهرستانی از طریق رسانه‌ها به مردم، افزود: مردم باید در جریان مصوبات زیربنایی، اقتصادی، عمرانی و تلاش‌های دولت برای محرومیت زدایی قرار گیرند.  

وی در ادامه با بیان اینکه دولت به دنبال توازن در توسعه مناطق است، یادآور شد: از ظرفیت‌های مناطق مختلف آذربایجان غربی در توسعه همه جانبه استان بهره خواهیم برد.

استاندار آذربایجان‌غربی به کاهش نرخ بیکاری در استان طی ۱۴ ماه گذشته نیز اشاره کرده و گفت: باید قبول کرد که آذربایجان‌غربی وضعیت مطلوبی در شاخص‌های اقتصادی ندارد؛ اما پیشرفت‌های حاصل شده در ۱۴ ماه گذشته، نشانگر همدلی و هماهنگی رخ‌داده در استان برای حرکت به سمت توسعه است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: آذربایجان‌غربی دارای نعمت‌های بی شمار خدادادی است که دولت سیزدهم به دنبال نگاه اقتصادی به این ظرفیت‌ها می‌باشد.  استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه معادن را پیشران رشد اقتصادی استان توصیف کرده و افزود: برای بخش معدن سهم ۹‌درصدی در رشد اقتصادی آذربایجان‌غربی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اشتغال کمتر از یک درصد مردم آذربایجان‌غربی در بخش معدن، یادآور شد: معدن از بخش‌های مغفول در استان بود که در اولین گام برای رفع این مشکل، سرمایه گذاری نهاد‌های حاکمیتی و دولتی برای اکتشاف معادن در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین گفت: در دولت سیزدهم، توجه ویژه‌ای به بخش معدن در آذربایجان غربی صورت گرفته و همین پیش بینی ۹ درصد ارزش افزوده این بخش در سال جاری، موتور محرکه‌ای برای توسعه این بخش به شمار می‌رود که البته برای تحقق آن، باید همه بخش‌های مربوطه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.  

معتمدیان به شتاب در اتمام طرح‌های احیای دریاچه ارومیه نیز اشاره کرده و ادامه داد: تمامی تلاش دولت بر این است که تونل خط انتقال آب به دریاچه ارومیه تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.  وی در ادامه اضافه کرد: احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرستان‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه در دستور کار قرار دارد.

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین با بیان اینکه دولت به دنبال افزایش درآمد کشاورزان است، گفت: اصلاح الگوی کشت و افزایش ارزش افزوده محصولات تولید شده کشاورزی ضروری است.  

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۳۴ درصد اقتصاد آذربایجان‌غربی وابسته به کشاورزی است، اظهار کرد: البته کمتر از ۱۶ درصد مردم در بخش کشاورزی اشتغال دارند که با اصلاح الگوی کشت، کشت گلخانه‌ای و مکانیزه کردن آبیاری اراضی کشاورزی، باید نسبت به افزایش اشتغال زایی در حوزه کشاورزی اقدام شود.

معتمدیان همچنین توسعه مسیر جاده‌ای منتهی به تمرچین را در رشد اقتصادی استان موثر دانسته و یادآور شد: مردم محمدیار و نقده نیز از این توسعه بی نصیب نخواهند بود.  وی در پایان با بیان اینکه توسعه روستا‌ها در دستورکار قرار دارد، افزود: در ارائه خدمات به مناطق روستایی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: