گاز گرفتگی خانواده یاسوجی بر اثر گاز مونو کسید کربن

به گفته رئیس اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد مسمومیت با گاز مونو کسید کربن چهار نفر از اعضاء خانواده یاسوجی را راهی بیمارستان کرد.

جهانبخش وحدت نژاد افزود: پس از دریافت گزارشی مبنی بر وجود علائم سردرد، سرگیجه و تهوع چهار نفر در منطقه اکبرآباد شهر یاسوج بلافاصله پایگاه سه شهری به محل  حادثه اعزام شدند.

او با اشاره به اینکه دو پسر ۱۰ و ۶ ساله، مرد ۴۰ و مادر ۳۲ ساله دچار گازگرفتگی شدند، بیان کرد: بعد از اقدامات اولیه درمانی توسط امدادگران اورژانس ۱۱۵ بیماران به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج منتقل شدند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این خانواده در منطقه اکبرآباد شهر یاسوج در محدوده زمین‌های فرمانداری پشت دیوار نیروی انتظامی از گاز شهری برخوردار نیستند، ادامه داد: این خانواده مجبور به استفاده از وسایل گرمایشی از نوع نفتی شده که موجب گازگرفتگی آن‌ها شد.

او به خطر بالای وسایل گرمایشی غیراستاندارد و بکارگیری وسایل نامتعارف برای افزایش دمای محیط، یادآور شد: با توجه به برودت هوا، شهروندان نسبت به رعایت موارد ایمنی در نصب و استفاده از ابزار‌های گرمایشی اقدام کنند.

وحدت نژاد اضافه کرد: اولین و مهمترین اقدام برای نجات فردی که دچار مسمومیت با گاز مونو کسید کربن شده دریافت هوای تازه است که در چنین مواقعی باید درو پنجره‌ها را باز کرد تا هوای تازه وارد اتاق‌ها و فضا شود، سپس منبع نشت گاز را شناسایی و قطع کرده و با شماره اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر