تعطیلی مدارس در اسکاتلند در پی اعتصاب معلمان

معلمان مدارس اسکاتلند به دلیل پایین بودن درآمد خود دست به اعتصاب زده و مدارس این کشور را تعطیل کردند.

دانش‌آموزان در اسکاتلند این هفته کلاس‌های درس بیشتری را از دست خواهند داد، زیرا معلمان در ادامه اعتصاب‌هایشان و مناقشه بر سر پرداخت دستمزد، بار دیگر اعتصاب کرده اند.

به گزارش نشریه ایندیپندنت، اعضای اتحادیه مؤسسه آموزشی اسکاتلند از روز دوشنبه اعتصاب ۱۶ روزه خود را آغاز کرده اند و معلمان در دو منطقه از ۳۲ منطقه آموزشی در اسکاتلند هر روز تا روز ششم ماه فوریه از حضور در کلاس‌های درس خودداری خواهند کرد. مدارس در منطقه لوتیان شرقی هم به روی همه دانش آموزان به غیر از دانش آموزانی که در آن روز امتحانات مقدماتی دارند، بسته است.

این اقدام پس از آن انجام می‌شود که مذاکرات روز پنج شنه با دولت اسکاتلند، مقامات محلی و اتحادیه‌های آموزشی برای حل و فصل این مشکل با شکست مواجه شد. اعضای اتحادیه انجمن مدیران و معاونان مدارس در اسکاتلند هم از روز دوشنبه اعتصاب‌های خود را به مدت ۱۶ روز آغاز می‌کنند که بازتابی از این اقدامات است.

اعضای اتحادیه مؤسسه آموزشی اسکاتلند پیشتر سه روز اعتصاب کرده بودند، یک روز در ماه نوامبر و دو روز در ماه ژانویه، در حالی که اعضای اتحادیه‌های آموزشی دیگر نیز در ماه ژانویه و در دسامبر اعتصاب کرده بودند. اتحادیه‌ها پیشنهاد بر سر دستمزدی را رد کرده‌اند که موجب می‌شود بیشتر معلمان شاهد افزایش پنج درصدی دستمزدهایشان باشند، هر چند معلمانی که کم‌ترین درآمد را دارند شاهد افزایش ۶.۸۵ درصدی حقوق خود خواهند بود.

شرلی آن سامرویل وزیر آموزش اسکاتلند در سخنانی گفت: توان پرداخت درخواست معلمان را که شامل افزایش ۱۰ درصدی حقوق می‌شود را ندارد.

اتحادیه موسسه آموزشی اسکاتلند روز جمعه در اقدامی که سبب تشدید اختلافات شد، از یک اعتصاب ۲۲ روزه دیگر خبر داد که از پایان فوریه آغاز می‌شود.

آندریا بردلی، دبیرکل اتحادیه موسسه آموزشی اسکاتلند در سخنانی گفت: امیدوار است طرف‌ها اواخر این هفته به میز مذاکره بازگردند. با این حال، خانم بردلی در گفتگو با رادیو بی بی سی گفت: "ناامیدی فزاینده‌ای" در میان معلمان وجود دارد، زیرا مذاکرات قبلی منجر به بهبود پیشنهاد پرداخت‌ها نشد. اتحادیه‌ها در ارتباط با برگزاری اعتصاب‌های بیشتری هشدار داده اند مگر اینکه دولت اسکاتلند پیشنهاد پرداخت مناسبی را ارائه کند.

خانم سامرویل نماینده دولت اسکاتلند در این مذاکرات در سخنانی گفت: مذاکرات اخیر سازنده بوده است. این درک مشترک وجود دارد که مذاکرات بر زمینه‌های بالقوه برای سازش متمرکز بوده است نه بر ارائه پیشنهاد جدید در این مرحله. 

او افزود: ما تا به امروز چهار پیشنهاد ارائه کرده‌ایم که همه آن‌ها رد شده‌اند، اما کاملا متعهد به دستیابی به توافقی درباره پرداخت. دستمزد منصفانه و پایدار برای همه افراد ذینفع هستیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر