شرکت ۳۲ هزار و ۹۲۰ نفر در اولین مرحله کنکور سال ۱۴۰۲

رئیس ستاد استانی آزمون سراسری ۱۴۰۲ در کرمانشاه، از شرکت ۳۲ هزار و ۹۲۰ نفر در اولین مرحله کنکور سال ۱۴۰۲ -دی ماه- در این استان خبر داد.

محمدنبی احمدی، رئیس ستاد استانی آزمون سراسری ۱۴۰۲ در کرمانشاه امروز (۲۶ دی) در جمع عوامل اجرایی برگزاری اولین مرحله آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در کرمانشاه، گفت : براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، از این پس کنکور در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول آن طی روز‌های پنج شنبه و جمعه این هفته (۲۹ و ۳۰ دی) برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: صبح روز پنجشنبه داوطلبان گروه علوم تجربی و ظهر روز پنجشنبه داوطلبان گروه زبان‌های خارجی و صبح روز جمعه داوطلبان گروه‌های علوم انسانی و ریاضی و ظهر روز جمعه هم داوطلبان گروه هنر آزمون خواهند داد.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه اضافه کرد: جمعا ۹۱۵ هزار و ۱۵۱ داوطلب در کل کشور در این مرحله از آزمون شرکت کرده اند که ۳۲ هزار و ۹۲۰ نفر آن‌ها از استان کرمانشاه هستند.

به گفته این مسئول، نتایج این آزمون احتمالا اواخر بهمن و یا اوایل اسفند ماه اعلام خواهد شد.

وی امانت داری را مهمترین وظیفه عوامل اجرایی این آزمون برشمرد و افزود: باید تلاش کنیم تا این آزمون را به نحو احسن برگزار کنیم، بگونه‌ای که حقی از کسی ضایع نشود و زمینه تقلب و تخلف فراهم نشود.

احمدی با تاکید براینکه عوامل اجرایی باید برای برگزاری کنکور حساسیت ویژه‌ای داشته باشند، گفت: اگر می‌خواهیم آموزش عالی کشور یک آموزش عالی پیشرو، پویا، پرنشاط و مترقی باشد، باید از همین جا کلید بخورد و آزمون را در نهایت صحت و دقت برگزار کنیم تا افرادی به دانشگاه راه پیدا کنند که از نظر علمی سطح بالاتری داشته‌اند .

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر