پیشرفت کند پروژه‌های مسکن ملی در استان کرمانشاه

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با انتقاد از پیشرفت کند پروژه‌های مسکن ملی در استان، گفت : با پیشرفت ۹.۸ درصدی بسیار عقب هستیم و انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی که پروژه دارند به کار خود سرعت دهند.

مهرداد آهکی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در جلسه امروز (۲۶ دی) شورای مسکن استان کرمانشاه با اشاره به سهم ۱۲۰ هزار واحدی کرمانشاه از پروژه طرح جهش تولید مسکن گفت : از چهار میلیون واحد مسکونی که قرار است در کشور احداث شود، سهم کرمانشاه حدود ۱۲۰ هزار واحد است.

وی با اشاره به ثبت نام حدود ۲۰۰ هزار نفر در استان در این طرح گفت: از این تعداد حدود ۱۴۶ هزار و ۶۸۲ نفر واجد شرایط شناخته شده که هر سه شرط فرم "ج" سبز، عدم سابقه مالیکت و عدم سابقه دریافت تسهیلات مسکن را دارا بوده‌اند.

آهکی تصریح کرد: از این تعداد متاسفانه ۳۵ هزار و ۲۰۷ نفر مدارک خود را بارگذاری نکرده و ۳۶ هزار و ۸۳۶ هم مدارک را بارگذاری کرده، اما اصل فیزیکی مدارک را تحویل نداده‌اند.

وی افزود: ۲۲۰۶ نفر شرایط سنی را نداشته و یازده هزار و ۸۰۷ نفر هم انصراف داده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در مجموع ۶۰ هزار و ۵۹۹ نفر به عنوان متقاضیان تایید شده شناخته شده‌اند.

آهکی خاطرنشان کرد: البته این تعداد مجددا تغییر خواهد کرد، چرا که مجددا سامانه به مناسبت‌های مختلف از جمله دهه فجر بازگشایی شده و افراد فرصت ثبت نام و بارگذاری مدارک را در سامانه پیدا خواهند کرد.

شروع ساخت ۳۳ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به شروع ساخت بیش از ۳۳ هزار واحد مسکونی طرح جهش تولید مسکن در استان گفت: برای اینکه بتوانیم به سهمیه تعیین شده برسیم، ساخت بیش از ۸۷ هزار و ۵۰۵ واحد دیگر در استان باید آغاز شود.

آهکی زمین مورد نیاز برای ساخت ۱۲۰ هزار واحد سهمیه استان در طرح جهش تولید مسکن را ۳۲۲۲ هکتار اعلام و تصریح کرد: خوشبختانه ظرف ۲۰ روز اخیر روند شناسایی زمین با سرعت خوبی اجرایی شده و به نتایج خوبی در این زمینه رسیده‌ایم.

وی افزود: در حال حاضر در شهر کرمانشاه ۱۵۷۸ هکتار زمین برای ساخت واحد‌های طرح نیاز است که حدود ۱۷۳۴ هکتار شناسایی شده و ۱۰۱۱ هکتار آن قطعی شده و ۷۲۳ هکتار دیگر آن در دست توافق است.

وی افزود: در سایر شهر‌های استان که کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند هم ۱۶۴۴ هکتار زمین مورد نیاز است که ۱۰۷۷ هکتار شناسایی شده و از این میزان ۳۹۷ هکتار آن قطعی شده و ۶۸۰ هکتار آن در دست توافق است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مجموع به اندازه ساخت ۸۰ هزار واحد زمین تملک کرده‌ایم که بیش از نیاز ما برای ساخت واحد جهت ۶۰ هزار متقاضی نهایی طرح در استان است.

آهکی با تاکید بر لزوم تسریع در ساخت و ساز پروژه‌های طرح جهش تولید مسکن گفت: متاسفانه پیشرفت فیزیکی مجموع پروژه‌ها در استان ۹.۸ درصد است که بسیار پایین است و نشان دهنده این است که از برنامه عقب هستیم.

وی تصریح کرد: وضعیت پیشرفت فیزیکی اجرای پروژه‌ها در بخش دولتی ۵.۶ درصد و در بخش خودمالکی ۵۰ درصد است و این نشان میدهد که بخش خودمالکی ۱۰ برابر سرعت کار بیشتری داشته و دستگاه‌های دولتی که پروژه دارند باید کار خود را سرعت دهند .

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر