واگذاری ۲۵ هزار هکتار از اراضی ملی برای اجرای مسکن ملی در آذرباجان غربی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ۲۵ هزار هکتار از اراضی ملی این استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تحویل داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی امروز در دیدار با مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۲۵ هزار هکتار از اراضی ملی این استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تحویل داده شده است.

سید محسن حمزه‌لو اظهار داشت: این اراضی طی ۲ سال گذشته شناسایی گردیده و در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تحویل راه و شهرسازی شده است.

وی ادامه داد: اراضی مورد نیاز ۲۲۰ هزار واحد مسکن نهضت ملی در این استان تامین شده است و برای این امر از تمام ظرفیت منابع طبیعی و تغییر کاربری در استان استفاده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: اولویت نخست استفاده از اراضی بوده که دسترسی به امکانات و زیرساخت‌ها در آن‌ها فراهم است.

حمزه‌لو بیان کرد: تحصیل اراضی برای برنامه چهار ساله قانون جهش تولید یک رکورد است و پیش از این، چنین حرکت جمعی برای حمایت از تولید و عرضه مسکن سابقه نداشته است.

وی اضافه کرد: نهضت ملی مسکن منجر به رونق اقتصادی می‌شود چرا که صنعت مسکن پیشران صنایع بسیار دیگر است.

وی ادامه داد: طی چندین مرحله ثبت‌نام ۱۷۰ هزار خانوار انجام شده است و متقاضیانی که ثبت‌نام‌شان تکمیل شده به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات بانکی معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ساخت مسکن برای آحاد مختلف جامعه در اولویت است، اظهار داشت: کارکنان واجد شرایط سازمان‌های تابعه وزارت جهاد کشاورزی در آذربایجان غربی نیز مورد توجه هستند و مساعدت لازم در این خصوص اعمال خواهد شد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: