حزب ملی آزادی افغانستان اعلام موجودیت کرد

رییس پیشین امنیت ملی افغانستان، با اعلام موجودیت حزب ملی آزادی افغانستان گفت هدف این حزب حکومت غیرمترکز در افغانستان است.

رحمت‌الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان، با اعلام موجودیت «حزب ملی آزادی افغانستان» گفت این حزب با هدف حکومت غیرمترکز تشکیل شده است زیرا یکی از دلایل اصلی سقوط حکومت‌ها تمرکز قدرت است. 

نبیل با نشر اعلامیه‌ای، اساسی‌ترین هدف حزب ملی آزادی را سهم‌گیری در تدویر «مجلس بزرگ موسسان» خوانده است.

حزب ملی آزادی در اعلامیه‌اش از شهروندان افغانستان در داخل و خارج خواسته است تا از طریق «جبهه متحد میهنی» که متشکل از احزاب، سازمان‌های سیاسی، نهادهای جامعه مدنی و شخصیت‌های مستقل کشور می‌تواند باشد، برای آزادی کشورشان مبارزه کنند.

در اعلامیه آمده است حزب ملی آزادی افغانستان به طالبان گوش‌زد می‌کند که تا دیر نشده، از تحمیل بیشتر خشونت، زور، انحصارطلبی و استبداد رای دست برداشته و به اراده مردم افغانستان تمکین کنند.

در اعلامیه از منشور حزب ملی آزادی افغانستان نیز یاد شده و گفته شده است که شورای رهبری حزب در منشور کوتاه‌مدت نخست خواستار یک دوره انتقالی کوتاه‌مدت شده و سرانجام استقرار نظام سیاسی مشروع را هدف قرار داده است.

این در حالی است که پس از تسلط طالبان بر افغانستان تا کنون برخی از احزاب و ائتلاف‌های دیگر نیز در خارج از کشور شکل گرفته است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: