اشتغال‌زایی بسیج سازندگی درکشت زعفران شهرستان کازرون

فرمانده سپاه کازرون گفت: بسیج سازندگی سپاه کازرون با تسهیلات جهت کشت زعفران در این شهرستان اشتغال زایی می‌کند.

سرهنگ پاسدار غلامرضا توکل فرمانده سپاه کازرون گفت: بسیج سازندگی سپاه شهرستان کازرون با توجه به وضعیت مناسبت برای کشت زعفران در سطح شهرستان کازرون و اتقبال کشاورزان تسهیلات ویژه‌ای ارائه می‌کند.

او گفت: با توجه به موقعیت آب و هوایی شهرستان کازرون در بخش‌های مختلف و جوابگو بودن کشت زعفران در راستای جایگزین کردن کشت محصولات کم آب براقدام به ترویج و توسعه کشت زعفران توسط بسیج سازندگی تسهیلاتی داشته وادامه خواهیم داد.

فرمانده سپاه شهرستان کازرون در بازدید از یکی از طرح‌های کشت در روستای احمدآباد از بخش مرکزی کازرون گفت: در روستای احمدآباد بیش ا۲ هزار متر توسط یکی از کشاورزان منطقه با تشهیلات دریافتی از بسیج سازندگی زعفران به زیر کشت رفته که بعد از آماده کردن زمین و کودهی و شخم در اواخر تابستان یا اوایل پاییز پیاز‌ها به صورت شیاری در زمین کاشته شده است.

او گفت: پیاز زعفران ۷ الی ۱۰ سال در یک زمین باقی خواهد ماند و بعد از آن باید به زمین دیگری منتقل شود که در این مدت به صورت متغییر باعث اشتغال زایی خوبی و درآمدی خوبی در بین کشاورزان و کارگران را در پی خواهد داشت.

توکل گفت: در راستای ترویج کشت زعفان در مناطق مناسب جهاد کشاورزی کازرون در نظارت و مشاوره از زمان کاشت تا برداشت و خرید پیاز زعفران به کشاورزان کمک و همکاری خواهد داشت.

او در پایان با توجه به ایجاد بستر مناسب برای کشت زعفران در برخی مناطق شهرستان کازرون و استفاده از تسهیلات بسیج ساندگی سپاه از کشاورزان دارای در این زمینه شرایط را داراست جهت دریافت وام به بسیج سازندگی ناحیه دعوت کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.