رئیس پلیس فتا انتظامی استان ایلام خبر داد

کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا

رئیس پلیس فتا انتظامی ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا هشدار داد و گفت: شهروندان به این گونه پیامک‌ها توجه نکنند.

سرهنگ علی‌رضا یعقوبی، رئیس پلیس فتا انتظامی ایلام اظهار داشت: تماس‌های مردمی با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ فوریت‌های سایبری پلیس فتا نشان می‌دهد که پیامک جعلی سامانه ثنا قوه قضاییه از طرف شماره‌های شخصی برای شهروندان ایلامی ارسال شده است.

وی افزود: در این روش فرد کلاهبردار با جعل آدرس اینترنتی سامانه ثنا (سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی) پیامکی با محتوا‌هایی نظیر ابلاغیه، ثبت شکایت در سامانه و... ارسال می‌کند و از شهروندان می‌خواهد برای مشاهده متن ابلاغیه بر روی لینک موجود در پیامک کلیک و مبالغی را واریز کنند که با این اقدام علاوه بر نصب بدافزار بر روی گوشی آن‌ها حساب بانکی آن‌ها خالی می‌شود.

رئیس پلیس فتا انتظامی استان ایلام ادامه داد: پیامک ارسالی از سوی قوه قضاییه فاقد لینک می‌باشد، به هیچ وجه برای مشاهده ابلاغ قضایی، نیاز به واریز وجه نمی‌باشدو پیامک مذکور، هرگز با شماره سیم کارت شخصی ارسال نمی‌شود.

سرهنگ یعقوبی بیان کرد: شهروندان در صورت دریافت چنین پیامکی، قبل از هر اقدامی با مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا استان به شمار ۰۹۶۳۸۰ تماس بگیرند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.