مراجعه بیش از ۷ هزار بیمار به اورژانس بیمارستان‌های استان همدان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در شرایط برفی ۷۲۰۰ بیمار برادی درمان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان مراجعه کردند.

علیرضا توقیری افزود: روز گذشته یک مورد گازگرفتگی رخ داده که منجر به فوت یکی از شهروندان و مسمومیت فرد دیگر شده که فرد مسموم شده با مونوکسیدکربن به بیمارستان منتقل و بستری شده است.

او تاکید کرد: با توجه به اینکه مرگ‌های ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن بیشتر در نیمه دوم سال و به علت استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد افزایش می‌یابد به هم استانی ها توصیه می‌شود هنگام استفاده از وسایل گرمازا، به توصیه‌های ایمنی در زمینه سالم بودن وسیله گازسوز دقت کنند و در زمینه استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز مونواکسیدکربن اطمینان حاصل کنند تا شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان همچنین تعداد کل بیماران مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان در ۲۴ ساعت گذشته را که منجر به بستری موقت و یا مدت دار شده است، ۷۱۶ نفر اعلام کرد و افزود: در رابطه با تعداد افرادی که به واسطه بارش برف در دو روز گذشته دچار سانحه سُرخوردگی شده باشند به صورت ریز آمار دقیقی نداریم، اما از ۲۴ دی ماه تا به امروز، ۲۵ مورد حوادث ترافیکی داشته‌ایم که موجب مصدومیت ۵۶ نفر شده است.

توقیری با بیان اینکه خوشبختانه مورد فوتی ناشی از حوادث ترافیکی رخ نداده است، گفت: معمولا در شرایط بارندگی‌های برف و باران، چون بیشتر رانندگان با سرعت پایین حرکت می‌کنند بیشتر حوادث ترافیکی خسارت فیزیکی به خودرو بوده و موارد جرحی و فوتی کمتر است.

او با اشاره به خدمات اورژانس پیش بیمارستانی استان از ۲۴ دی ماه تا صبح امروز افزود: طی مدت فوق همکاران اورژانس پیش بیمارستانی ۴۷۰ مورد اعزام به ماموریت داشته اند که ۲۵ مورد اعزام ماموریت به حوادث ترافیکی، ۱۲۸ مورد اعزام ماموریت به حوادث غیرترافیکی و ۳۱۷ مورد اعزام ماموریت برای خدمات دهی به بیماری‌ها اختصاص داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.