۳۰۰ تشکل ارائه خدمت به روستاییان و بهره‌برداران بخش کشاورزی را انجام می دهند

مدیر تعاون روستایی کرمانشاه گفت : ۳۰۰ تشکل شامل شرکت‌های تعاونی روستایی، زنان، تولید، کشاورزی، نظام صنفی، خبرگان بخش کشاورزی و اتحادیه‌های شهرستانی و استانی مشغول ارائه خدمت به روستاییان و بهره‌برداران بخش کشاورزی استان است.

ایرج صفایی مدیر تعاون روستایی کرمانشاه گفت : بیشترین فعالیت تعاونی‌های استان در بخش‌های خرید و فروش محصولات کشاورزی و دامی به صورت تضمینی مباشرتی و توافقی، خدماتی و حق‌العمل‌کاری در همکاری با سایر ارگان‌های اقتصادی مانند شرکت غله و پشتیبانی امور دام است.

وی اظهار داشت: شبکه مردمی تعاونی‌های روستایی همواره نقشی موثر و اساسی در تنظیم بازار محصولات کشاورزی داشته و در تامین و توزیع نهاده‌های کشاورزی و دامی، مواد سوختی مورد نیاز روستاییان، آرد روستایی و ماشین آلات کشاورزی و سایر فعالیت‌ها در این حوزه حضوری پررنگ و اساسی دارد.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه، توسعه و تجهیز زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری در حوزه تعاونی‌های روستایی را اولویت کاری دانست و گفت: امسال و سال گذشته براساس موافقت نامه مبادله شده با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هشت دستگاه از انبار‌های سازمانی مورد تعمیر و مرمت قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تعداد ۲ واحد بوجاری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی در شهرستان‌های روانسر و سنقروکلیایی به بهره برداری رسیده و در دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

صفایی با اشاره به تجهیز و توسعه فروشگاه‌ها و روستا بازار‌ها در سطح استان اظهار داشت: هم‌اکنون پنج فروشگاه و روستا بازار در شهرستان‌های پاوه، جوانرود، هرسین، صحنه و اسلام‌آبادغرب تجهیز و در حال خدمت‌رسانی به مردم استان است.

وی به احداث روستابازار و فروشگاه مصرف سنقروکلیایی با منابع داخلی اتحادیه تعاونی‌های روستایی این شهرستان اشاره کرد و افزود: این روستا بازار تا دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه، به ۲ طرح مهم احداث بارانداز، سکو و سردخانه صادراتی در منطقه آزاد قصرشیرین و همچنین کشت و صنعت چشمه سار ژینورا در منطقه میاندربند کرمانشاه اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این ۲ طرح آغاز شده که امید است با حمایت مسوولان به منظور تخصیص اعتبارات کم بهره، این ۲ طرح بزرگ و اشتغالزا در سال آینده به بهره‌برداری برسند.

وی اظهار داشت: امسال تاکنون بیش از ۶۰ میلیون لیتر مواد سوختی میان روستاییان استان توزیع شده است.

این مقام مسئول گفت: در ۹ ماه سپری شده از سال جاری بیش از ۱۳ هزار تن آرد در هشت شهرستان توزیع شده که مدیریت تعاون روستایی استان در حال پیگیری و رایزنی با سایر فرمانداری‌های شهرستان‌ها برای واگذاری عاملیت توزیع آرد است.

صفایی افزود: در این مدت بیش از ۱۳۰ هزار تن انواع نهاده‌های دامی و طیور، ۱۷ هزار تن انواع نهاده‌های کشاورزی نیز توسط شبکه تعاونی‌های روستایی استان تامین و توزیع شده است.

وی به خرید محصولات کشاورزی توسط شبکه تعاونی‌های روستایی اشاره کرد و گفت: بیش از ۵۱ هزار تن گندم تضمینی و با مباشرت شرکت غله و خدمات بازرگانی توسط مراکز خرید تعاون روستایی از کشاورزان خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی کرمانشاه، میزان خرید‌های توافقی توسط تعاون روستایی استان را بیش از ۳۵ هزار تن عنوان کرد و افزود: ۳۵ مرکز تخصصی خرید محصولات کشاورزی وابسته به شبکه تعاونی‌های روستایی در سطح استان فعال است.

وی یکی از برنامه‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی و به تبع آن سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران را استقرار ساختار جدید نظام صنفی کشاورزی برشمرد و گفت: کرمانشاه به عنوان استان پیشرو در این خصوص در سال گذشته موفق به تاسیس اولین اتاق اصناف کشاورزی کشور در شهرستان‌های قصرشیرین و جوانرود شد که در سال‌جاری نیز تاکنون پنج اتحادیه صنفی در شهرستان‌های مختلف استان تشکیل شده است .

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر