استاندار:

معادن سیستان و بلوچستان چند برابر معادن مس سرچشمه ظرفیت دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: معادن این استان چندبرابر ظرفیت معادن مس سرچشمه ظرفیت‌های معدنی دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: معادن این استان؛ چندبرابر ظرفیت معادن مس سرچشمه ظرفیت‌های معدنی دارد که لازم است برای به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها و پیشرفت منطقه به صورت مداوم تلاش و پیگیری شود.

محمد کرمی امروز در نشست تخصصی با مدیران اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: این استان دارای ذخایر معدنی و ظرفیت‌های بسیار خوبی است که باید زمینه بهره‌برداری آن فراهم شود.

وی با تأکید بر اهمیت جذب سرمایه‌گذاران خاطرنشان کرد: جذب سرمایه گذاران بومی و غیر بومی باید به سرعت انجام شود که در این راستا به منظور تسهیل در صدور مجوز‌ها و حذف بروکراسی اداری مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در استان ایجاد شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نظارت و کنترل بسیار اهمیت دارد؛ اما نباید تعلل ناشی از نظارت و کنترل دقیق، مانع کار سرمایه‌گذاری چه در حوزه داخلی و چه خارجی شود.

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا با ایجاد زیرساخت‌ها موانع کار سرمایه‌گذاران به سرعت برطرف شود.

کرمی با تاکید بر ایجاد تسهیل برای تولیدکنندگان، خاطرنشان کرد: اقتصاد باید از دلالی خارج شده و بر پایه تولید و سرمایه‌گذاری باشد.

وی تصریح کرد: ما به‌دنبال خروجی کار هستیم و حرف زدن به تنهایی معنایی ندارد، بنابراین محکم تصمیم می‌گیریم؛ محکم اجرا می‌کنیم و وابستگی به عناوین و موقعیت‌های شغلی نیز نداریم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خداوند زمین را برای استفاده انسان‌ها خلق کرده، مناطق مختلف این استان استعداد بالقوه‌ای در تولید نخیلات و خرما دارد، بنابراین ضرورت دارد نهضت نخلکاری در این منطقه شکل گیرد چراکه تاثیر زیادی بر اشتغالزایی و بهبود اقتصاد خانوار دارد.

وی اظهارداشت: خوشبختانه ظرفیت خوبی در حوزه شیلات داریم که برای به فعلیت رساندن این ظرفیت کار‌های خوبی آغاز شده‌است که امیدوارم در آینده نزدیک به نتیجه مطلوب برسیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر