کد خبر: ۸۳۳۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۵
رييس انجمن پزشكان عمومي خبرداد :

رييس انجمن پزشكان عمومي ايران با اشاره به نزديكي انتخابات هيات مديره اين انجمن،‌ از برگزاري نشستي براي بررسي اين موضوع توسط روساي انجمن پزشكان عمومي سراسر كشور در روز جمعه 30 ديماه خبر داد.

به گزارش سرويس علمي، پزشكي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي سازمان نظام پزشكي؛ دكتر حسن هويدا، رييس انجمن پزشكان عمومي با اعلام اين خبر گفت: پزشکان عمومی به عنوان يكي از مهمترین ارکان صنفي در حفظ و ارتقاء سلامتی جامعه در ساختار نظام سلامت به شمار می روند، اما متأسفانه این نقش کمتر مورد توجه قرار گرفته، بطوری که عرصه فعالیت این جامعه پرتلاش و تأثیرگذار روز به روز به علل متعدد تنگ تر شده و در نتیجه علاوه بر مشکلات شغلی مشکلات معیشتی نیز بر شانه آنها سنگینی می کند و آنان را که سالهای طولانی با عشق و علاقه و صرف هزینه های هنگفت به تحصیل این رشته مقدس پرداخته اند ناچار به ترک رشته اصلی و روی آوردن به حرف دیگر و یا جلای وطن نموده است بنابراین تنها روزنه امید این قشر تحصیلکرده برای رفع مشکلات موجود، انجمن پزشکان عمومی ایران است.
به گفته وي اين انجمن توانسته با بیان و پیگیری مطالبات به حق جامعه پزشكي بويژه پزشكان عمومي، روحیه خدمت و تلاش را به این گروه بازگردانده و خود را به عنوان جایگاهی برای ارائه مطالبات و دفاع از حقوق پزشکان عمومی معرفی نماید.
رييس انجمن پزشكان عمومي كشور، ادامه داد: تحقق کامل اهداف اين انجمن، مشارکت گسترده پزشكان عمومي را در فعالیت های اجتماعی، صنفی طلب می کند زیرا هرچه حضور آنان در مجامع عمومی گسترده تر و پر رنگتر باشد تأثیرگذاری تلاش نمایندگان آنها افزونتر خواهد شد. بدین روی هیأت مدیره انجمن پزشکان عمومی ایران با توجه به پیش رو بودن انتخابات دوره جدید هیأت مدیره تصمیم دارد، در یک نشست یک روزه با حضور رؤسای شعب انجمن از سراسر کشور در روز جمعه 30 دیماه سالجاری در تهران به این مساله بپردازد و با جمع بندي نظرات، پیشنهادات و راهکارهای موردنظر همکاران در این نشست، زمینه حضور هرچه پویاتر، گسترده تر و با شکوهتر همکاران گرامی را در این انتخابات فراهم نماید.
وي در خصوص شرايط نامزدهاي انتخابات و شرکت کنندگان در مجمع انجمن عنوان كرد: براساس مفاد اساسنامه، کلیه پزشکان عمومی عضو انجمن های پزشکان عمومی کشور که با مجوز انجمن پزشکان عمومی ایران تشکیل شده باشند می توانند در مجمع عمومی شرکت و فرد مورد نظر را انتخاب و یا برای عضویت در هیأت مدیره کاندیدا شوند.
دكتر هويدا، در پایان اظهار امیدواری كرد که با برگزاري این نشست بتوانیم به راهکاری دست یابیم که در برگیرنده حضور گسترده پزشکان عمومی در انتخابات آتی باشد./ح

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر