صرفه‌جویی ۵۶۳ کیلووات انرژی با انجام تعدیل روشنایی معابر در فارس

همزمان با اقدام فراگیر تعدیل روشنایی معابر شرکت‌های توزیع نیروی برق با رویکرد عبور از پیک زمستان صورت گرفت.

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از صرفه جویی ۵۶۳ کیلو وات توان روشنایی معابر در استان، همزمان با برگزاری اقدام فراگیر تعدیل روشنایی معابر شرکت‌های توزیع نیروی برق با رویکرد عبور از پیک زمستان ۱۴۰۱ خبر داد.

محمدرضا کریمی گفت: مانور تعدیل روشنایی معابر شرکت‌های توزیع نیروی برق از ۲۴ تا ۲۶ دیماه با حضور ۵۲ گروه عملیاتی، ۱۲۰ نفر نیروی اجرایی فنی، ۵۲ دستگاه خودرو در ۲۶ مدیریت تابعه این شرکت در شهرستان‌ها برگزار شد که صرفه جویی ۵۶۳ کیلووات انرژی را به دنبال داشت.

او، تعدیل روشنایی معابر را از جمله تدابیر اتخاذ شده این شرکت برای کاهش مصرف برق در پیک زمستان عنوان کرد و گفت: طی این مانور و با همکاری راهداری و حمل و نقل تعداد ۲۷۳۳ دستگاه چراغ روشنایی معابر در سطح شهرستان‌های مختلف حوزه فعالیت شرکت تعدیل شد.

این مقام مسئول توضیح داد: گفت: با اجرای این عملیات، چراغ‌های دوتایی موجود در معابر اصلی محور‌های درون و برون‌شهری، یک درمیان یا زیگزاگی، خاموش می‌شود، بدین نحو صرفه‌جویی متناسبی در مصرف برق صورت خواهد گرفت.

کریمی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت پایداری شبکه توزیع برق به ویژه در فصل زمستان گفت: از ابتدای سالجاری برنامه‌های لازم جهت افزایش پایداری شبکه‌های توزیع برق استان فارس صورت پذیرفته تا در زمان وقوع بحران و حوادث غیر مترقبه، مشترکان شاهد ناپایداری در شبکه‌های توزیع برق نباشند.

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: با توجه به کاهش دما و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، محدودیت‌هایی در تامین گاز نیروگاه‌ها به وجود می‌آید که امیدواریم با مشارکت همگانی، درصرفه جویی مصرف برق بتوانیم پیک بار زمستان سال جاری را با موفقیت و بدون دغدغه سپری کنیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: