معاون هماهنگ کننده ارتش:

برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور آماده مقابله با هر تهدیدی هستیم

دریادار سیاری گفت:توطئه و دامن زدن به اغتشاشات و ناامنی‌ها تنها گوشه‌ای از توطئه‌های مختلف دشمن علیه ایران اسلامی است.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در جمع وابستگان نظامی خارجی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به سبب موقعیت ممتاز ژئوپولتیک، تمدن کهن و داشتن تاریخ هزار ساله و فرهنگ اسلامی و ایرانی و داشتن نظام سیاسی مستقل با اتکا به مردم خود و همچنین در اختیار داشتن منابع غنی، دارای نقش مستقل در نظام جهانی است و برای ایفای نقش یک قدرت منطقه‌ای مستقل و با ثبات در مناسبات بین المللی است.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷، گفت: ملت ما در انقلاب خود تلاش کرد مستقل باشد و به همین دلیل با کارشکنی‌های مختلف روبرو شد که از جمله می‌توان به ایجاد گروهک‌های تجزیه طلب در نقاط مختلف کشور و حمایت از یک گروه تروریستی که دستش به خون هزاران نفر از مردم ایران آغشته است و همچنان در خانه‌های امنی که غربی‌ها در اختیار آن‌ها قرار داده و البته جنگ تحمیلی و تحریم‌های گسترده اقتصادی اشاره کرد و این تنها بخشی از سنگ‌اندازی‌های آن‌ها در مسیر توسعه کشور ما است.

امیر دریادار سیاری با اشاره به حوادث اخیر کشور و نقش دشمنان در اغتشاشات و ناامنی‌ها، ادامه داد: توطئه و دامن زدن به اغتشاشات و ناامنی‌ها تنها گوشه‌ای از توطئه‌های مختلف دشمن علیه ایران اسلامی است که ریشه آن بنا بر فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این است که آن‌ها با ایرانِ قوی مخالف هستند و ایران مقتدر را نمی‌توانند بپذیرند.

معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: تاریخ گواه این است که ملت ایران ملتی صلح‌جو بوده و با وجود داشتن نیرو‌های مسلح مقتدر، هیچگاه آغازگر جنگی نبوده و در مقابل تروریسم و افراطی‌گری در منطقه و جهان نقش مؤثری داشته است.

امیر دریادار سیاری همچنین در حاشیه نشست سالیانه با وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران درباره مواضع ایران در ارتباط با ناامنی‌های ناشی از حضور کشور‌های استکباری در منطقه، گفت: در این نشست موضع‌گیری ایران اسلامی در ارتباط با موارد مختلف در سطح بین‌الملل، اعم از ناامنی‌هایی که به واسطه حضور کشور‌های استکباری در سطح منطقه ایجاد شده و اقداماتی که در ابعاد مختلف به ویژه در اغتشاشات اخیر، علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عمل آوردند را بازگو کردیم. همچنین مواضع محکم جمهوری اسلامی ایران را عنوان و راه آینده را برای وابستگان مشخص کردیم.

وی با بیان اینکه ما ملت صلح‌طلبی هستیم که در تاریخ معاصر به خاک هیچ کشوری تجاوز نکرده‌ایم، عنوان کرد: ایران آغازگر هیچ جنگی نبوده و در ۸ سال دفاع مقدس نیز از تمامیت ارضی و استقلال خود دفاع کرده است. ایران برای همکاری با همه کشور‌های منطقه و دوست آمادگی دارد و می‌توانیم در ارتقای توان دفاعی همه کشور‌ها همکاری‌های لازم را داشته باشیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش تاکید کرد: ما مواضع خودمان را برای استکبار جهانی و آن‌ها که به دنبال منافع نامشروع خود در منطقه هستند، شفاف و روشن عنوان کرده‌ایم. موضع روشن ما این است که برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران آماده مقابله با هر تهدیدی هستیم. ما به صورت مستمر به توان دفاعی و بازدارندگی خود می‌افزاییم و این موضع شفاف و روشن ما در مقابل هرگونه تهدید است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۹ ۳۰ دی ۱۴۰۱
مرگ بر انگلیس خبیث و سیاستمداران خبیثش که همیشه در طول تاریخ جز نابودی دیگرکشورها چیزی دیگر در سر نمی پرورانند و همیشه به فکر تفرقه انداختن بین مسلمانان و دیگر ملت هاست . مرگ بر انگلیس .
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر