آخرین وضعیت استان در پی بارش برف از زبان فرمانداران

فرمانداران چهارمحال و بختیاری آخرین وضعیت شهرستان خود را از نظر فعالیت سامانه بارشی، میزان بارش برف، فعالیت گروه‌های امدادی، راهداران و شهرداری‌ها به شرح ذیل اعلام کردند.

یک سامانه بارشی از صبح امروز وارد استان شد و در حال حاضر در اکثر نقاط استان شاهد رحمت الهی هستیم.

فرمانداران چهارمحال و بختیاری آخرین وضعیت شهرستان خود را از نظر فعالیت سامانه بارشی، میزان بارش برف، فعالیت گروه‌های امدادی، راهداران و شهرداری‌ها به شرح ذیل اعلام کردند.

بارش ۱۷ سانتی‌متری برف در شهرستان بن

رضا علی‌بیگی فرماندار شهرستان بن در خصوص آخرین وضعیت بارش در این شهرستان، اظهار کرد: تمامی دستگاه‌های امدادی و خدماتی در این شهرستان برای بازگشایی محور‌ها و کمک به هموطنان در آماده‌باش کامل هستند.


بیشتر بخوانید


وی گفت: شهرستان بن بیش از ۳۰۰ کیلومتر جاده ارتباطی دارد که مسیر شهرکرد- بن به داران از مهم‌ترین آن‌ها است.

علی بیگی با بیان اینکه شهرستان بن دارای آب و هوای سردسیر است، عنوان کرد: میزان بارش برف در سطح شهرستان تا ساعت ۱۶ امروز ۲۷ دی ماه ۱۷ سانتیمتر اعلام شده است.

فرماندار بن خاطرنشان کرد: از زمان آغاز بارندگی ۱۰ دستگاه برف‌روب در سطح شهرستان مشغول به فعالیت شده‌اند که باتوجه به میزان برف و کولاک تردد در جاده‌ها به کندی صورت می‌گیرد، از مردم خواستاریم از تردد‌های غیرضروری پرهیز کنند.

وی تأکید کرد: به‌همراه داشتن وسایل ایمنی، به‌ویژه زنجیر چرخ از الزامات تردد بوده که پلیس راهنمایی و رانندگی برخورد جدی با متخلفان خواهد داشت.

علی بیگی بیان کرد: ادارات خدمات‌رسان به‌ویژه راهداری، شهرداران و دهیاران نیاز به دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته و با امکانات به‌روز هستند.

اولویت بازگشایی محور‌ها در شهرستان شهرکرد با محور‌های اصلی است

عبدالعلی ارژنگ فرماندار شهرکرد در خصوص وضعیت شهرستان شهرکرد در پی بارش برف، اظهار کرد: در حال حاضر بارش‌ها در شهرستان شهرکرد ادامه دارد و بازگشایی محور‌ها با اولویت معابر شهری و محور‌های مواصلاتی در حال انجام است.

وی بیان کرد: باتوجه به شدت برف، محور‌های فرعی شهرستان شهرکرد در اولویت دوم بازگشایی هستند و باتوجه به اعلام آماده‌باش قبل از بارندگی، تمامی دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان شهرستان آمادگی لازم برای ارائه خدمات را دارند.

ارژنگ در پایان گفت: تو صیه می‌شود رانندگان به‌منظور تردد بهتر و ایمن از زنجیر چرخ و تجهیزات گرمایشی استفاده و همچنین از سفر‌های غیر ضروری خودداری کنند.

تردد در محور‌های مواصلاتی شهرستان لردگان به کندی انجام می‌شود

رضا بابامیر فرماندار شهرستان لردگان با بیان اینکه بارش برف در این شهرستان از پیش از ظهر امروز آغاز شده است، اظهار کرد: بارش هم‌چنان در این شهرستان ادامه دارد و این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف است.

وی خاطرنشان کرد: محور‌های اصلی شهرستان لردگان باز هستند، اما تردد به کندی صورت می‌گیرد و محور گله‌وار به چهارطاق از ساعاتی قبل مسدود شده و تلاش برای بازگشایی این جاده کوهستانی هم‌چنان ادامه دارد.

آماده‌باش ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان بروجن

فتاح کرمی فرماندار بروجن در خصوص آخرین وضعیت شهرستان بروجن، اظهار کرد: در پی بارش برف اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان به‌منظور مقابله با حوادث احتمالی در حالت آماده‌باش کامل هستند و از تمام ظرفیت دستگاه‌های اجرایی استفاده و اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان بروجن ۲۷۵ کیلومتر طول مسیر رودخانه، ۶۶۹ کیلومتر مسیل و ۳۰نقطه حادثه‌خیز وجود دارد، افزود: به‌منظور مقابله با حوادث احتمالی از مسیل‌ها، آبراه‌ها، بند‌های خاکی و سایر نقاط مستعد حادثه بازدید میدانی به‌عمل آمده است.

کرمی همچنین از آماده‌باش پنج اکیپ راهداری با ۱۹ ماشین، ۱۰ پایگاه اورژانس، دو پایگاه پلیس‌راه و چهار اکیپ و ۳ پایگاه هلال احمر در شهرستان خبر داد و بیان کرد: تمام محور‌های مواصلاتی این شهرستان باز هستند و تردد به‌دلیل برودت هوا و لغزندگی جاده‌ها به کندی صورت می‌گیرد و شهروندان از تردد‌های غیر ضروری در جاده‌ها خودداری کنند.

رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان بروجن در پایان گفت: میزان بارش سامانه اخیر در شهر بروجن ۷/۳۰ میلیمتر تا ساعت ۱۶:۳۰ است.

شن و نمک‌پاشی در محور‌های مواصلاتی شهرستان سامان در حال انجام است

محمدتقی گنجعلی فرماندار سامان در خصوص آخرین وضعیت فعالیت سامانه بارشی در شهرستان سامان، اظهار کرد: بارش برف از ساعت ۱۱ صبح در شهرستان سامان آغاز شده و ارتفاع برف در این شهرستان به حدود پنج سانتی متر رسید.

وی بیان کرد: ۱۷۲ کیلومتر محور مواصلاتی در شهرستان سامان وجود دارد که از دقایق اولیه بارش‌ها برف‌روبی، عملیات شن و نمک پاشی آغاز شده و بدون وقفه تا پایان بارندگی ادامه خواهد داشت.

گنجعلی در پایان عنوان کرد: تمامی دستگاه‌های عضو ستاد بحران در شهرستان سامان اعم راهداری، شهرداری، هلال احمر و اورژانس و ... آماده باش کامل هستند. برف‌روبی در جاده آلونی به لردگان درحال انجام است.

در محور ترانزیتی اصفهان به خوزستان شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم

یدالله خالدی فرماندار شهرستان خانمیرزا در خصوص آخرین وضعیت این شهرستان در پی فعالیت سامانه بارشی، اظهار کرد: بارش برف از ظهر امروز در سطح شهرستان خانمیرزا شروع و ادامه دارد و تاکنون حدود ۱۵ سانتی متر برف بر زمین نشسته است.

وی با بیان اینکه در محور ترانزیتی اصفهان به خوزستان شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم، توضیح داد: یک‌دستگاه تریلر در مسیر نرسیده به تونل خانمیرزا منحرف و موجب اختلال در رفت و آمد شد و از آغاز بارش‌ها تا این لحظه حادثه رانندگی نداشته‌ایم.

خالدی خاطرنشان کرد: ماشین‌آلات راهداری در محور‌های مواصلاتی خانمیرزا فعال هستند و از شهرداری آلونی نیز یکدستگاه گریدر برای برف روبی جاده آلونی به گوشکی کمک گرفته‌ایم، برف روبی در جاده آلونی به لردگان درحال انجام است و در تلاشیم تا محوری مسدود نشود.

سرپرست فرمانداری خانمیرزا تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های عضو ستاد بحران شهرستان از جمله هلال احمر، اورژانس، راهداری و ... آماده‌باش کامل هستند و از روز‌های گذشته هم جلسات هماهنگی برگزار شده و هم در بازدید‌های سرزده از این مجموعه‌ها، آمادگی این دستگاه‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۲ ۲۷ دی ۱۴۰۱
چرا حقیقت نمیگین جاده لردگان به بروجن بسته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۸ ۲۸ دی ۱۴۰۱
جالبه، کوهرنگ با بیشترین بارش برف و مشکلات جاده ای جز چهارمحال و بختیاری نیست. البته مهم نیست مهم آب کوهرنگه
آخرین اخبار