درخشش دانش آموزان فارس در جشنواره فرهنگی هنری علوی کشور

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: دانش آموزان و فرهنگیان فارس در دومین جشنواره فرهنگی هنری علوی سراسر کشور موفق به کسب ۲۸مقام ارزشمند شدند.

علیرضا شادباش گفت: جشنواره ملی فرهنگی هنری علوی با هدف تعمیق آگاهی و معرفت دانش آموزان نسبت به سیره امیرالمؤمنین (ع) و معارف علوی و تحکیم اصول و مبانی دینی، به خصوص اصل مترقی ولایت فقیه با زبان فرهنگ و هنر برگزار شده است.

او گفت: این جشنواره با مشارکت بنیاد بین المللی غدیر، وزارت آموزش و پرورش برای فرهنگیان و دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی تا دوازدهم متوسطه انجام شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: درس ما از غدیر باید این باشد که حقیقت ولایت را در عالم بشناسیم، «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» دقیقا بیانگر همین موضوع از سوی پیامبر اعظم (ص) بود، کسی که در محبت و محبت کردن به مردم به امیرالمومنین (ع) توجه دارد، قطعا در راه صراط مستقیم گام برداشته است.

شادباش با اشاره به اینکه در تربیت نسل جوان امروز باید دستورات رهبر معظم انقلاب را در قالب جهاد تبیین مد نظر داشته باشیم، گفت: امروز در همه جبهه‌ها باید جوانان را جذب کنیم، به همین منظور در گام اول باید استعداد‌های جوانان خود را درک، کشف و سپس شکوفا کنیم؛ سپس با عمل خودمان صراط مستقیم را به آن‌ها نشان دهیم.

او گفت: واقعه غدیر یک مکتب انسان ساز است که آرمان‌های انسانی بخوبی در آن تبلور یافته و راه هدایت از گمراهی را مشخص کرده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: غدیر، یکی از بزرگترین وقایع تاریخ جهان است که تا قیامت مسیر خوشبختی و سعادت انسان‌ها را تعیین کرده است. یک فرصت طلایی برای درک بهتر معارف اسلامی و شناخت تاریخ اسلام و فصل ممیز تاریخ اسلام از تاریخ جاهلی است که بر همه مسلمانان واجب است غدیر را شناخته و فرهنگ و آموزه‌های آن را درک کنند.

شادباش گفت: از ۲۲۲ اثر ارسالی به دبیر خانه جشنواره در ده بخش شعر، داستان، فیلم کوتاه، دلنوشته، مقاله نویسی، نقاشی خط، نقاشی رنگ روغن، خوشنویسی، کتابخوانی و کتاب نویسی، تعداد ۲۴ اثردانش آموزی و تعداد ۴ اثر فرهنگیان از سوی هیئت داوران حائز رتبه‌های اول، دوم، سوم برگزیده و شایسته تقدیر شدند.

او گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی شناخت هرچه بهتر ارزش‌های اهل بیت به ویژه حضرت امام علی (ع) را به دنبال خواهد داشت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در تشریح اسامی برگزیدگان این جشنواره در بخش دانش آموزی گفت: دانش اموز رها جعفری در رشته داستان از آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز، نگین شاهسونی در رشته شعر از شیراز، محمد صالح کشاورز در رشته فیلم کوتاه مستند از شیراز رتبه‌های اول و ملیکا صالحی از آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز و امیر رضا محجوبی نیا در رشته نامه‌ای به پدرم از شیراز و امیر عباس حیدری در رشته کتاب سازی از شیراز رتبه‌های دوم را از آن خود کردند.

شادباش گفت: شیرین کریمی از آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز در رشته نامه‌ای به پدرم، فاطمه نادری از آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز در رشته داستان، یسنا حق شناس از آموزش و پرورش کازرون در رشته فیلم کوتاه و تارا سادات مساوات از آموزش و پرورش جهرم در رشته خط شکسته نستعلیق و محمد رویین تن از آموزش و پرورش لامرد در رشته شعر رتبه‌های سوم را کسب کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: دانش آموزان آوا ضرغام پور، آیدا تاجبخش، پریا اصدقایی، سوگند یوسفی، محمد امین رنجبر، عرشیا احمدی از آموزش و پرورش جهرم، یگانه شرفی، زهرا اسدی از آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز، علیرضا تقی زاده، آریا خسروی از آموزش و پرورش مرودشت، محمد امین رزمی از آموزش و پرورش داراب و میلاد ساریخانی از آموزش و پرورش صفا شهر در رشته نامه‌ای به پدرم رتبه برگزیده و ابوالفضل صمصام نیا از آموزش و پرورش فیروز آباد در رشته شعر موفق به کسب رتبه شایسته تقدیر شدند.

شادباش گفت: در بخش فرهنگیان سیما سلیمان پور از آموزش و پرورش ششده در رشته شعر، مرتضی پور شیرازی از آموزش و پرورش اوز در رشته مقاله نویسی، و مجتبی رحم دار از آموزش و پرورش فسا در رشته خوشنویسی رتبه‌های دوم و امیر پژمان از آموزش و پرورش استهبان در رشته خوشنویسی نسخ موفق به کسب شایسته تقدیر شدند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر