بازگشایی ۱۳۸ محور روستایی در استان زنجان با فعالیت ۴۰ اکیپ

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان از بازگشایی ۱۳۸ محور روستایی در سرتاسر استان خبر داد و گفت: این محور‌ها با تلاش ۳۹۸ نفر در قالب ۴۰ اکیپ بازگشایی شدند.

محمد محمدی، رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان از بازگشایی ۱۳۸ محور روستایی که در بارش‌های سنگین برف در روز‌های اخیر مسدود شده بودند، خبر داد و اظهار داشت: بیشترین محور‌های بازگشایی شده مربوط شهرستان زنجان با ۳۰ محور، سلطانیه با ۲۹ محور، خدابنده با ۲۵ محور و زنجانرود با ۱۴ محور بوده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان تعداد گردنه‌های برفگیر استان را ۱۲ مورد با ۱۸۸ کیلومتر اعلام کرد و گفت: ۲۴۱ دستگاه مربوط به راهداری زمستانی برای خدمت‌رسانی، در حال آماده‌باش قرار دارند.

وی ادامه داد: ۹ راهدارخانه و ۲۳ پایگاه راهداری، ۸ آشیانه و ۱۷ انبار نمک در طرح راهداری زمستانی در نظر گرفته شده و ۳۹۸ نفر نیروی انسانی اعم از اپراتور ماشین‌آلات، تدارکات و راهدار در قالب ۴۰ اکیپ در محور‌های مواصلاتی استان مستقر شده‌اند که خدماتشان همچنان ادامه دارد.

محمدی با بیان اینکه هیچ محور روستایی مسدود در استان زنجان وجود ندارد، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت راه‌ها و پیش‌بینی هفتگی شرایط جوی استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر تردد در کلیه محور‌های مواصلاتی استان زنجان به صورت عادی و روان در جریان است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان با اشاره به مه‌آلودگی و یخبندان در برخی محور‌های مواصلاتی استان در روز سه‌شنبه (۲۷ دی‌ماه)، وضعیت جوی استان در روز چهارشنبه (۲۸ دی‌ماه) تا یکشنبه (۲ بهمن‌ماه) را یخبندان و احتمال وقوع کولاک برف پیش‌بینی کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.