افزودن ۱۰۰ دستگاه اتوبوس به حمل و نقل شهری همدان

شهردار همدان از افزودن ۱۰۰ دستگاه اتوبوس به حمل و نقل شهری خبر داد.

سید مسعود حسینی شهردار همدان درسلسله جلسات مطالبه گری و بررسی عملکرد مسئولین شهری و استانی در دانشگاه بوعلی با اشاره به اینکه شاید مباحث مدیریتی اجازه ندهد همه مطالبی را که بخواهم، بگویم، افزود: شهردار ۳۷۲ وظیفه از جمله مدیریت درآمد و هزینه در شهر برعهده دارد که تامین منابع مالی و نحوه هزینه‌کرد در میان این وظایف، اهمیت ویژه‌ای دارد.

او گفت: نگاه برخی به شهرداری‌ها قیم مابانه است و خیلی از اصحاب قدرت نیز شهرداری را ملک شخصی خود فرض و فکر می‌کنند که کارآمدی فقط مختص خود آنهاست. شهرداری پیش از این حیاط خلوت عده‌ای خاص بوده که تاکنون سعی کرده ایم این مساله را مهار کنیم.

شهردار همدان با اشاره به اینکه هنگام ورود من به شهرداری همدان، این شهرداری بالای ۶۵۰ میلیارد تومان بدهی بخصوص به پیمانکاران داشت و عده‌ای مترصد بودند با این وضعیت شهرداری در تحقق اموال و دارایی‌ها با مشکل مواجه شود، افزود: هیچ عایدی نداشتیم و باید تا عید ۴۵۰ میلیارد تومان ملک می‌فروختیم که چند ملک را برای فروش گذاشتیم و عده‌ای نیز سعی کردند این ملک‌ها را مشکل دار معرفی کنند تا پولی به شهرداری نرسد.

حسینی تصریح کرد: تا آخر سال، ۴۱۰ میلیارد تومان به پیمانکاران پرداخت می‌شود و آنان تاکنون بیش از ۶۰ درصد طلب هایشان را دریافت کردند.

او گفت: بودجه سال قبل یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود که ۹۱ درصد آن تحقق پیدا کرد و برای امسال نیز دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه بسته شده است که سعی داریم با بودجه اصلاحی آن را به دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.

شهردار همدان با اشاره به اینکه برای سال ۱۴۰۲ نیز بودجه ۳۵۰۰ میلیارد تومانی پیش بینی شده است، و درصدد انتشار ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارک هستیم، افزود: ۹۰ درصد وقت مدیران شهرداری به مباحث مالی و تامین منابع درآمدی صرف می‌شود.

حسینی گفت: مردم باید از مسئولان انتظار داشتند که با عدد و رقم سخن بگویند و تاکنون ۴۶ طرح صددرصد انجام شده و ۴۰ طرح بالای ۵۰ درصد انجام شده داریم.

او افزود: طرح سینا را که ۱۷ سال طول کشیده بود تمام کردیم و پل‌های غدیر و سردار سلیمانی را نیز به سرانجام رساندیم.

شهردار همدان در باره مشکلات مربوط به پارکینگ آقاجانی بیگ گفت: در این طرح با پیمانکار به مشکل حقوقی برخورد کرده ایم که با خلع ید از پیمانکار، مجدد درصدد انجام آن هستیم.

حسینی درباره انتقادی که برخی درباره میزان تخصص شهردار در کار خودش می‌پرسند، گفت: این مساله را باید از شورای شهر بپرسید.

او گفت: زیرساخت انجام فیبر نوری در همدان انجام شده است و برای ایجاد کارخانه بازیافت هواپیما ۲۰ هکتار زمین دادیم.

شهردار همدان تاکید کرد: با وجود همه اختلاف‌ها مسئولان در جلب منافع شهری باید با هم متحد باشند. استیضاح نیز حق قانونی شورای شهر است.

حسینی با اشاره به انتقاداتی که از شهرداری می‌شود، افزود: اگر با دیگران اهل معامله کردن بودم خیلی از هجمه‌ها علیه شهرداری همدان انجام نمی‌شد، اگر میز را خواستند، مشکلی نیست، اما بحث کارآمدی باید براساس شاخص باشد.

او افزود: نگاه مسئولیتی داریم نه نگاه پستی و به شورای شهر وابسته ایم، اما وابستگی شخصی نداریم.

شهردار همدان گفت: پرداخت حقوق چهار هزار کارمند شهرداری همدان در یک روز امر ساده‌ای نیست که از طریق بانک مهر انجام می‌شود.

او افزود: متاسفانه شایع کرده بودند که در ماجرای برف روبی شهر همدان، شهردار جهادی خوابیده است، در حالیکه من چهار شب نخوابیده ام.

شهردار همدان اتهام تبانی در یک پرونده شخصی ملکی خود را تکذیب و افزود: من سیر پرونده را از فضا‌های مجازی مطلع شدم، اما هر چه قانون بگوید باید عملیاتی شود.

حسینی افزود: یک واحد آپارتمان بیشتر ندارم که ۳۰ متر آن تجاری بوده و کوچکترین دخالتی در پرونده مربوط به این ملک ندارم و حتی نتوانستم از حق خود در ماده ۱۰۰ دفاع کنم.

او با اشاره به اینکه خیلی از مصوبات را از شورای شهر و استانداری گرفته است، افزود: ملک‌های زیادی را برای سرمایه گذاری گذاشته ایم.

شهردار همدان درباره اینکه گفته می‌شود ۹۰ درصد کارکنان شهرداری با من هماهنگ نیستند، آن را جفا در حق کارکنان شهرداری همدان دانست.

حسینی تاکید کرد: به مساله قنوات به عنوان یک سرمایه گذاری خواهیم پرداخت و در این زمینه برنامه داریم.

او درباره تامین مسکن برای شهروندان همدانی گفت: ۱۰۰ هکتار از اراضی داخل شهری و ۴۳۰ هکتار نیز از دیگر اراضی را برای ساخت مسکن در حال مذاکره هستیم.

شهردار همدان درباره پرداخت کمک‌ها و مساعدت‌های شهرداری همدان گفت: این نوع پرداخت‌ها از طریق کمیته مساعدت‌ها تصمیم گیری و انجام می‌شود.

حسینی تصریح کرد: در شهرداری همدان نیرو زیاد داریم، اما نیروی متخصص کم داریم.

او گفت: در زمینه گردشگری در حال انجام کار‌های زیرساختی از جمله در بازار همدان و بحث ثبت جهانی هگمتانه هستیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.