رشد ۳۰ درصدی مصرف برق سیستان و بلوچستان در زمستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: میزان مصرف برق این استان هم‌اینک ۱۳۰۰ مگاوات ثبت شده که این عدد به نسبت ۹۲۰ مگاوات سال گذشته رشد ۳۰ درصدی مصرف برق در زمستان را نشان می‌دهد.

خلیل عوض زاده   با اشاره به استمرار برودت هوا در کشور و استان و افرایش مصرف حامل‌های انرژی اظهارداشت: هم استانی‌های گرامی با هدف پایداری هر چه بیشتر حامل‌های انرژی (برق و گاز) نسبت به مصرف بهینه انرژی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه انرژی گرمایشی مورد استفاده بیشتر مردم سیستان و بلوچستان برق است، ادامه داد: متاسفانه مصرف برق استان از سقف تعیین شده تجاوز کرده و نیاز است شهروندان با رعایت نکاتی ساده اما مهم در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: عایق بندی درب و پنجره، استفاده از دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه و پوشیدن لباس گرم و مناسب از جمله راهکارهای ساده اما مهم این بخش است که با انجام آن می‌توان صرفه جویی ۱۰ تا ۳۰ درصدی برق را شاهد باشیم.

وی به لزوم صرفه جویی برق ادارات اشاره کرد و افزود: ادارات سیستان و بلوچستان موظف به صرفه جویی ۳۰ درصدی مصرف برق هستند.

عوض زاده با اشاره به اینکه تولید برق کشور از طریق نیروگاه‌ها انجام می‌شود و سوخت غالب تولیدی این نیروگاه‌ها گاز است بیان کرد: با مدیریت مصرف برق همچنین میزان مصرف گاز نیروگاه‌ها کاهش می‌یابد و شبکه‌های گاز خانگی پایداری خود را حفظ می‌کنند.

وی به لزوم مدیریت مصرف برق با توجه به تغییر الگوهای گرمسیری به تعرفه عادی با آغاز فصل زمستان اشاره کرد و ادامه داد: الگوهای مصرف در ایام گرم سال شامل مناطق گرمسیر ۱، ۲، ۳ و ۴ به ترتیب ۳۰۰۰، ۲۰۰۰، ۱۰۰۰ و ۴۰۰ کیلووات ساعت در ماه بوده که این رقم در ایام عادی سال و فصل زمستان به میزان ۲۰۰ کیلووات ساعت در ماه تغییر یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مشترکان گرامی ضمن رعایت الگوی مصرف، می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت توزیع برق استان به آدرس sbepdc.ir از تغییرات الگوی مصرف در مناطق مختلف استان آگاه شده و نسبت به مدیریت مصرف برق با توجه به الگوی مصرف فعلی اقدام کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
فقط رهبر
۲۰:۰۴ ۲۸ دی ۱۴۰۱
این که مشخصه ،جایی که گاز نداشته باشه حتما مصرف برقش بالا میاره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۶ ۲۸ دی ۱۴۰۱
هرچی کپسول گاز هست که توسط شوتیها میره افغانستان وپاکستان. درصورتیکه بیشتر این استان گازکشی شده ولی گاز کپسولی گیرنیاد. یکی هم جلوی قاچاق این کپسولهای باارزش روبه خارج نمیگیره. یکعده فرصت طلب به مردم رحم نمیکنند. لعنت بر شماها. حرامه این جورپول درآوردن
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر