سلبریتی‌های سفارتی چگونه پروژه «جوکریسم» را تکمیل کردند؟

سلبریتی‌هایی که به سلبریتی سفارتی شهره بودند در جریان اغتشاشات اخیر علناً خط خود را از مردم جدا کردند و از تمام حیثیت و شهرتی که به برکت جمهوری اسلامی کسب کرده بودند در جهت تحقق نقشه‌های دشمن استفاده کردند.

جوکریسم مصداقی عینیت‌ یافته از پدیده‌ای است که در روز‌های گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی و به دنبال آن مسئولان نظام جنگ ترکیبی عنوانش کردند، جنگ ترکیبی که مهم‌ترین کارکرد آن ترور ذهنی افراد جامعه هدف سرویس‌های اطلاعاتی است، سینما، رسانه، فضای سایبر، شبکه‌های اجتماعی و سلبریتی‌ها ابزارهایی هستند که دستگاه‌ امنیتی انگلیس، رژیم موقت و آمریکا استادانه از آن به نفع اهداف خود بهره می‌برند.

مفهوم جوکریسم که ابتدا در ناآرامی‌ها عراق و لبنان پیش از شهادت سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» و همراهانش به وجود آمد، جای تامل و بررسی بیشتر دارد، کمپانی صهیونیستی «تاد فیلیپس» در سال 2019 فیلم جنجال‌‌انگیز خود موسوم به جوکر را اکران کرد، در این فیلم شخصیت اصلی فیلم فردی است که علاقه زیادی به خنداندن مردم دارد و در غایت اهداف خود کمدین شدن را می‌پروراند.

اما به دلیل ظلمی که از طرف جامعه و ساختار نظام سیاسی احساس می‌کند به تفردگرایی و جنون می‌رسد که در نهایت عقده و خشم نهفته خود را با شورش، بلوا و اغتشاش علیه مردم و حاکمیت تخلیه می‌کند، پیام‌های ناخودآگاه و سکرتی که غیر ارادی بعد از تماشای این فیلم ذهن افراد را درگیر می‌کند، نوعی تبلیغ و ترویج به شورش و اقدامات خرابکارانه است که به وضوح تاثیر آن را در شلوغی‌های سال 2019 عراق می‌توان مشاهده کرد.

در دنیای امروزی سینما، رسانه و به طور کلی هنر از دید حکام کشورهای غربی ابزاری برای پیشبرد اهداف امنیتی-اطلاعاتی است که شاید ریشه در اقدامات خانواده «مدیچی» داشته باشد این نوع نگاه و بهره‌وری ساحت مقدس فرهنگ و هنر را خدشه‌دار کرده است به نحوی که بسیاری از تحلیلگران «اینترتیمنت» را آخرین هدف تولیدات فرهنگی به ویژه در عرصه سینما عنوان می‌کنند، بنابراین با چنین بهره‌ای که سرویس‌های جاسوسی در تغییر ذهنیت افراد جوامع مقابل غرب از رسانه و سینما می‌برند، عقل سلیم ما را به هشیاری و صیانت دوچندان از فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی وا می‌دارد.

هالیوود، نتفلیکس، تاد فیلیپس، مارول و ... امروز به عنوان مهم‌ترین سلاح و در تراز پنتاگون و سازمان سیا اهداف امنیتی-اطلاعاتی جبهه غرب را اجرایی می‌کند، اما از مبحث اصلی دور نشویم و به بررسی جوکریسم بپردازیم، سرویس‌های جاسوسی غربی به ویژه اینتلیجنس سرویس بریتانیا با یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم و با بهره‌گیری از یک پروتکل مشخص در سال‌های 2018 و 2019 شرایط جامعه عراق و لبنان را بحرانی و نا آرام کردند.

در عراق که آشوبگران با گریم جوکر بر روی صورت خود «دم خروس» را بیرون زدند و دست سرویس‌های اطلاعاتی غربی-عربی را رو کردند، ذهن تحلیلگران را به سلسله وقایع از پیش طراحی شده که توسط عوامل نفوذی اجرایی میشد معطوف کرد، مثلاً چند هفته قبل شروع آشوب فیلم جوکر که برای افراد ناامید و تفردگرا ترویج آنارشیست می‌کند به شکل غیر معمولی بازارهای عراق را فرا می‌گیرد، همزمان اخبار بسیار ناامید کننده از فساد مسئولان عراقی که عموماً توأم با اقرار و بعضا جعلی بود فضای رسانه‌ای کشور عراق را متشنج می‌کند.

خبر قتل «تاره فارس» که از او با عنوان ملکه زیبایی کشور عراق یاد می‌کردند در میان انبوهی از اخبار جعلی و ناامیدکننده بزرگ‌ترین بمب خبری بود که همه بمب‌های خبری دیگر را به حاشیه راند و آغاز رسمی بلوا در عراق شد به مرور خوانندگان، بازیگران و عموم سلبریتی‌های عراقی با موضع‌گیری علیه حکومت عراق و تحریک اعتراضات بر تشدید اغتشاشات دمیدند تا پازل اینتیلیجنس سرویس بریتانیا تکمیل شود.

به مرور زمان با تشدید اغتشاشات و از دست رفتن کنترل شرایط توسط پلیس عراق عوامل نفوذی اقدام به مسلح کردن آشوبگران کردند، گرچه بعد از سقوط «صدام» هم سلاح‌های رژیم بعث عراق به فور در میان مردم یافت می‌شد، این وضعیت تا جایی ادامه پیدا کرد که این آشوب‌گران وقیح به منزل رزمندگان حشدالشعبی حمله و به نوامیس‌شان تجاوز کردند، رزمندگانی که با هدایت و رهبری یک ژنرال ایرانی خطرناک‌ترین گروهک تروریستی تاریخ بشریت را از عراق پاکسازی کردند.

عراق بار دیگر با مدیریت کارآمد شهید حاج قاسم سلیمانی از این فتنه انگلیسی جان سالم به در برد و بار دیگر مدیون این شهید بزرگوار شد، اما این بازخوانی ما را به یقین می‌رساند که پروتکل اینتیلیجنس سرویس بریتانیا برای ایجاد آشوب در کشورها یکسان است و از اراذل و اوباش حرف اول را برای تحقق اهداف آشوب‌طلبانه روباه پیر می‌کند، از کودتای 28 مرداد که منجر به سرنگونی دولت مصدق شد تا اغتشاشات لبنان، عراق و ایران همگی سندی بر این ادعاست.

اما نکته قابل تأمل در ایران مدیریت بسیار استادانه سلبریتی‌ها بود، بسیاری از سلبریتی‌ها که به سلبریتی سفارتی شهره بودند، علناً خط خود را از مردم جدا کردند و از تمام حیثیت و شهرتی که به برکت جمهوری اسلامی کسب کرده بودند در جهت تحقق نقشه‌های دشمن استفاده کردند، این خیانت قطعاً فراموش نخواهد شد و ما از این پس با تمام توان از حیثیت فرهنگ و هنر ایران جهت ممانعت از نفوذ بیگانه صیانت خواهیم کرد.

منبع: جوان آنلاین

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۱ ۲۸ دی ۱۴۰۱
س ،

جوکر یک شخص است ،
نه یک عقیده ،


پیمان اشراقی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۶ ۲۸ دی ۱۴۰۱
بیشتر سلبریتی ها همیشه و اکثرا بدنبال ویزا و خودنمایی و خود شیرینی و خرج از کیسه ملت و به ضرر کشور و مردم به نفع خود سود میبرند آنهم برای دریافت اقامت جای دیگر در واقع خودمان با نادانی متن به سلبریتی هم بها میدهیم هم بهانه و هم امنیت خود را فدای خواسته ها و پول پرستیشان در مزدوری اکثر سلبریتیها و غربگدایشان و خوش رقصی برای عربستان شکی نیست که از قدیم گفته اند
خودم کردم که لعنت بر خودم باد امنیت کشورمان را فدای چند‌ نادان نکنیم
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۲:۵۶ ۲۸ دی ۱۴۰۱
بایدهمه ی دولبریتی های دو زاری رو بذارن دم توپ، یاابنکه همشون روبریزن تودریا، اگربرخوردمحکم نشه کشور رو به فنا میدن این حرومزاده ها، البته منظورمن همه ی سلبریتی ها یا ورزشکاران نیست فقط اون عده ی خاص که خودفروخته و وطن فروش هستن،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۱ ۲۸ دی ۱۴۰۱
نباید دیگه به این سلبریتیهای وطن فروش اجازه کار داده شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۶ ۲۸ دی ۱۴۰۱
منظور مهران رجبی است جون فقط ایشون مقابل مردم بودن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۴ ۲۸ دی ۱۴۰۱
خدا حفظ کند آقای مهران رجبی که در قلب مردم ایران است حالا اگر خارجی ها و اینترنشنال و منافقین کمی ازش ناراحت هستند اصلا مهم نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۰ ۲۸ دی ۱۴۰۱
۱۳:۰۶ از بس پای بی بی سی نشستی دچار توهم شدی و خیال کردی شماها مردم هستید!! به وحشی هایی که گلوی پلیس بریدن و به اموال عمومی آسیب زدن و شیشه ماشین مردم را شکاندن نمیگویند مردم. شماها به اندازه ارزن هم ارزش ندارید.صدتایی های عقب مانده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۷ ۲۸ دی ۱۴۰۱
۱۳:۰۶ خیال کردی خیلی زیادین!! چی زدی توهم گرفتی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۲ ۲۸ دی ۱۴۰۱
محاکمه مهران مدیری و ...چی شد؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۷ ۲۸ دی ۱۴۰۱
مهران مدیری یک عذرخواهی الکی کرد و دوباره داره داره فیلم بازی میکنه! لابد بقیه دولیتری های خائن هم چند روز دیگه برمیگردن سرکارشون. مثلا ترانه علیدوستی جاسوس لابد چند روز دیگه میاد و سریال شهرزاد شماره ده را بازی میکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۹ ۲۸ دی ۱۴۰۱
کیف انگلیسی اینبار نتونست کمک حال انگلیس بشه ،خدارو شکر که پدرمون بالا سرمون هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۸ ۲۸ دی ۱۴۰۱
مرگ بر علی کریمی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۳ ۲۸ دی ۱۴۰۱
روشنفکران دوزاری دوتا فیلم مسخره بازی کردن و اسم خودشونو گذاشتن سلبریتی. غرب گداهای.پالان های خرسواران آمریکا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۴ ۲۸ دی ۱۴۰۱
چه جالب اموزنده بوده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۰ ۲۸ دی ۱۴۰۱
یه بار یه جمله ازهیتلر رو دراینستاگرام گذاشتم که فوراحذفش کرد و اون مطلب این بود که ازهیتلرپرسیده بودند.پست ترین آدمها چه کسانی هستند،هیتلرجواب داده بودپست ترین آدمهاکسانی هستندکه به من کمک کردندتا وطنشان راتصرف کنم ،چون وطن مادراست وآنهازمینه سازی کردندتا من برمادرشان مسلط شوم
حالا شده حکایت این سلبریتی ها،لیدرها وهرکس به ایران این مادر مقدس خیانت کند
مرگ براین آدمهای پست کاسه لیس خودفروخته
Germany
ناشناس
۱۵:۵۳ ۲۸ دی ۱۴۰۱
کجای کارید٬ همش کلک پناهندگی است. اینان با نشان دادن مخالفت شان و بعد با توسل به تهدید هایی که دریافت و ادعا میکنند پرونده پناهندگی شان را پرملات میکنند و بعد درفرصت مناسب در اروپا یا کانادا مدعی پناهندگی میشوند و مفت خوری و مزدوری میشود شغل جدیدشان.
Iran (Islamic Republic of)
Rezs
۱۶:۴۶ ۲۸ دی ۱۴۰۱
سلام. ما اگر تو شهرهای کوچک ویا حتی روستها بگردیم افراد با استعداد در امر بازیگری خیلی خیلی یهتر از این بازیگران دو زاری میشه پیدا کرد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۵ ۲۸ دی ۱۴۰۱
آمریکا و صهیونیسم وغربیها که همه مردم ایران را تحریم کردند دلشان به حال تو سلبریتی نسوخته که دنبال رو آنان هستی.بلکه خیلی مشهود و واضح هست که شماها از ترستان و همچنین نداشتن اعتقاد به وطنت به میهنت خود را فروختی به آنان.اگر راست میگویید بروید پیش آنها وبگویید به خاطر ما ۶ ماه یا یک سال ایران را تحریم نکنید اگر قبول کردند.اصلا حسابتان نمی کنند.آنها خوب می دانند قلدریشان در دنیا شماها سلبریتی ها را ترسانده ونفوذ خوبی کرده.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۷ ۲۸ دی ۱۴۰۱
یه عمر نهایت ۱۰۰ سال میکنیم .....از دست همه خسته شدیم ...
اختلاس گرانی بی بندوباری بی غیرتی جنگ فقر بمب بیماری دزدی حالم از این دنیا بهم میخوره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۱ ۳۰ دی ۱۴۰۱
این مطالب را در رسانه های پرکاربردتر نشر دهید لطفا
آخرین اخبار