ملک مکان:

به مشکلات به صورت ریشه‌ای پرداخته شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: باید به مشکلات به صورت ریشه‌ای پرداخته شود و اگر این مسائل به خوبی مطرح شود و همه برای جراحی اقتصادی آماده باشند و پای کار باشند می‌توانیم شاهد دستاورد و تحول اقتصادی مدنظر در این طرح باشیم.

حجت الاسلام حسین ملک مکان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس صبح امروز در جلسه کمیته رسانه استانی ستاد دهه فجر که در سالن کنفرانس حوزه مدیریت صداوسیمای مرکز فارس برگزار شد، گفت: از جمله معدود برنامه‌هایی که در کشور بسیار فراگیر است، بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب است.

او با اشاره به اهداف گرامیداشت این ایام در کشور، گفت: 25 کمیته تخصصی بزرگداشت دهه فجر در استان با تبادل نظر و بیان کلیات سیاست‌ها تشکیل شده است و رویکرد ما در این کمیته این بوده که امسال به جای ارائه برنامه متمرکز، خط مشی‌ها به دستگاه‌ها داده شود و هر دستگاه‌ها با خلاقیت خود برنامه‌های خود را ارائه دهند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با تاکید براینکه یکی از اهداف بزرگداشت پیروزی انقلاب ارائه دستاوردهاست که در دو فاز مقایسه‌ای با قبل از انقلاب و با کشور‌های مشابه، بیان کرد: این ایام فرصتی است برای نشان دادن تبیین دستاورد‌ها انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام ملک مکان گفت: برنامه‌های دهه فجر به دنبال تحقق جهاد تبیین و روایتگری انقلاب اسلامی است تا علاوه بر جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری، بتوانیم نسل جوان را با دستاورد‌های نظام آشنا سازیم و از طرفی به مشکلات و نقاط ضعف هم پرداخته شود.

او با تاکید بر اینکه باید به ضعف‌ها در کنار نقاط قوت اشاره شود، گفت: گاهی توجه بیش از حد به نقاط ضعف و فضاسازی رسانه‌ای موجب بروز ناامیدی در بین افراد می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: حد اعتدال را باید در بیان مسائل مدنظر داشت و به دغدغه مردم و مسائل و مشکلات با در نظر گرفتن امیدبخشی به جامعه توجه داشته باشیم.

حجت الاسلام ملک مکان در ادامه یادآور شد: پرداختن به تاریخ انقلاب و یادآوری ظلم و ستم نظام قبل از انقلاب خصوصا برای نسلی که این را درک نکرده است، در این ایام حائز اهمیت است به طوریکه جوانان و نوجوانان ما پس از این ایام طرز فکری مشابه جوانان انقلاب داشته باشند.

او گفت: باید به مشکلات به صورت ریشه‌ای پرداخته شود و مشخص شود که در این مشکلات چه میزان مربوط به تحریم‌ها، چه میزان مربوط به نامدیریت‌ها و چه میزان مربوط به خود مردم است و اگر این مسائل به خوبی مطرح شود و همه برای جراحی اقتصادی آماده باشند و پای کار باشند می‌توانیم شاهد دستاورد و تحول اقتصادی مدنظر در این طرح باشیم.

او با اشاره به اینکه سامانه‌ای با عنوان سامانه ایده‌پردازی طراحی شده است، از اصحاب رسانه خواست تا به ارائه طرح ابتکاری در این خصوص برای برگزاری هرچه بهتر برنامه‌ها و دهه فجر امسال و روز 22 بهمن بپردازند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر