شرایط حضور گسترده‌تر دانش آموزان در مراسم اعتکاف فراهم شود

استاندار قم با اشاره به در پیش بودن ایام اعتکاف و لزوم فراهم آوردن شرایط برای حضور علاقه‌مندان به ویژه جوانان در این مراسم معنوی گفت: که شرایط حضور هرچه بیشتر و گسترده‌تر دانش آموزان استان در آیین معنوی اعتکاف فراهم شود.

سید محمد تقی شاهچراغی در جلسه ستاد مرکزی اعتکاف استان گفت: باید برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر اعتکاف در قم انجام گردد.

استاندار قم با اشاره به استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی درخصوص برگزاری آیین اعتکاف عنوان کرد:در این راستا لازم است که نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های جاری شناسایی و موارد مورد نظر هرچه زودتر احصا شود.

او گفت: در مجموعه استانداری قم نیز معاونت هماهنگی امور زائران پیگیری‌های لازم در این خصوص را انجام خواهد داد.

شاهچراغی در این جلسه که آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) حضور داشت با اشاره به اینکه می‌توانیم بسیاری از شبهات را با اعتکاف پاسخ‌گو باشیم، عنوان کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم که حضور دانش آموزان در مراسم معنوی اعتکاف رونق بیش‌تری بگیرد و قم در این زمینه الگو باشد.

استاندار قم افزود: در مجموعه مدیریت استان نیز آمادگی لازم را داریم شرایط حضور کارمندان در مراسم معنوی اعتکاف را مهیا کنیم.

شاهچراغی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم در اعتکاف امسال یک کار نمونه انجام شود، تصریح کرد: لازم است از ظرفیت مراسم معنوی اعتکاف در راستای جهاد تبیین نیز بهترین استفاده را داشته باشیم.

آیین معنوی اعتکاف امسال در ۳۳ مسجد قم برگزار می‌شود.۱۵ مسجد ویژه بانوان، ۱۱ مسجد برای مردان، ۲ مسجد برای دانشجویان و پنج مسجد نیز به دهه هشتادی‌ها اختصاص یافته است.

ثبت‌نام شرکت در اعتکاف از بیست‌وپنجم دی آغاز شده و تا هفتم بهمن‌ماه خواهد شد، عموم علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.itikaf.ir جهت شرکت در این آیین معنوی ثبت‌نام کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: اعتکاف ، استاندار قم
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: