دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت مطرح کرد؛

برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در خلیج‌فارس منحصر به فرد است

غفاری قدیر گفت: باتوجه به موضوعیت مکانی خلیج فارس تصمیم گرفتیم این نقطه را برای برگزاری مرحله نهایی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت انتخاب کنیم.

دکتر جلال غفاری قدیر دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با  گفت:خوشبختانه روند ارسال آثار به دبیرخانه شتاب خوبی گرفته است، ولی با نقطه آرمانی و ایده آل فاصله داریم.

وی افزود: شاخص کیفی ما در ارسال آثار نسبت آثار با مبانی نظری و گفتمان معرفتی سینمای مقاومت است که خوشبختانه شاهد رویش‌های مثمر ثمری در این عرصه هستیم.

دبیر جشنواره فیلم مقاومت

دکتر غفاری قدیر ادامه داد: ما در این دوره از جشنواره بخشی را به عنوان نسل روایت داریم که مختص جوانان و نوجوانان متولد ۱۳۶۸ به بعد است و بنا داریم در کنار پرداختن به سینماگران حرفه‌ای و تراز اول داخلی و خارجی، به نسل نو سینمای ایران نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا به مرور زمان شاهد حضور این چهره‌ها در بدنه سینمای حرفه‌ای کشور باشیم.

جلال غفاری قدیر همچنین بیان کرد: تاکنون سازمان‌ها و نهاد‌های فرهنگی انقلاب اسلامی حمایت‌های خوبی را در حوزه‌های مختلف از جشنواره بین المللی فیلم مقاومت انجام داده اند، ولی می‌بایست با توجه به ابعاد جهانی این رویداد عظیم فرهنگی دستگاه‌های بیشتری خصوصا در حوزه بین الملل توجه ویژه خود را به این رویداد معطوف دارند.

وی شکل گیری ایده برگزاری جشنواره در خلیج فارس را منحصر به فرد توصیف کرد و گفت: باتوجه به موضوعیت مکانی و ژئوپلیتیکی خلیج فارس و موثر بودن این نقطه بر جریان مقاومت تصمیم گرفتیم این نقطه را برای برگزاری مرحله نهایی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت انتخاب کنیم و امیدواریم که با برگزاری شکوهمند جشنواره در اسفندماه، بتوانیم در کنار اقتدار نظامی، سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، اقتدار فرهنگی کشور را هم در عرصه جهانی به منصه ظهور برسانیم.

فدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح در بخش‌های اصلی، دفاع مقدس، نسل روایت، روایت قلم، نقد و پژوهش و جهان بدون اسرائیل اسفندماه سال جاری در خلیج فارس برگزار خواهد شد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر