دانشجویان؛ بهترین سفیران برای انتقال علم و فناوری میان کشور‌ها

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از اهداف ما جذب ۲۵۰ هزار دانشجوی بین‌المللی و تبدیل شدن به هاب جهانی است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با یاکوبو سنتوراکی سلیمان سفیر کشور نیجریه در ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

هاشم داداش پور در این دیدار گفت: کشور نیجریه یکی از کشور‌های مهم در آفریقا محسوب می‌شود و باتوجه به تعامل مثبت و رو به گسترش روسای جمهور دو کشور وزارت علوم نیز تصمیم دارد تا در حوزه‌هایی که مربوط به علم و دانش و فناوری می‌شود به گسترش همکاری‌ها با کشور نیجریه بپردازد.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: کشور‌های ایران و نیجریه در سازمان‌های مختلفی با یکدیگر همکاری دارند بنابراین با شناسایی ظرفیت‌های علمی می‌توانیم به یک‌دیگر کمک شایانی نماییم و با توجه به حمایت‌های دو جانبه موجود، فرصت مناسبی است تا در حوزه علمی همکاری‌ها را تسری بخشیم.

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری با بیان این که یکی از اهداف ما جذب ۲۵۰ هزار دانشجوی بین‌المللی و تبدیل شدن به هاب جهانی است؛ تصریح کرد: برای دست یابی به این مهم علاوه بر اعزام هیئت‌های مختلف به کشور‌های دیگر به برگزاری کارگاه‌ها و نمایشگاه‌ها خواهیم پرداخت.

‌داداش پور با اشاره به این که ایران جزء ۱۵ کشور دنیا در حوزه علم و فناوری است؛ افزود: دانشجویان بهترین سفیران برای انتقال علم و دانش و فناوری هستند و فرصت‌های بی نظیری را می‌توانند برای آینده دو کشور رقم بزنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های دو کشور ایران و نیجریه ضروری است به شناسایی بیش‌تر این ظرفیت‌ها بپردازیم و به سرعت وارد عمل شویم در این خصوص ارائه نقشه راه و وجود یک کارگروه مشترک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در ادامه این دیدار یاکوبو سنتوراکی سلیمان سفیر کشور نیجریه در ایران ضمن تشکر از دعوت معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: باعث خوشحالی ما است که به اینجا آمده‌ایم در حقیقت حوزه علم و فناوری بسیار مهم است و از آنجایی که کشور ایران در حوزه علم و فناوری رشد یافته کشور نیجریه بسیار علاقمند است تا از توانمندی‌های کشور ایران بهره‌مند شود.

سفیر نیجریه با بیان این که کشور ایران و نیجریه در مجامع بین‌المللی همکاری‌های خوبی داشته است؛ اظهار کرد: امیدواریم این ارتباطات در حوزه‌های علمی و فناوری نیز افزایش یابد و روابط پایداری میان دو کشور برقرار گردد. علم و فناوری باید با کشور‌های دوست و همسایه تقسیم شود در این خصوص کشور ایران با سخاوتمندی در این راه گام برداشته است.
گفتنی است؛ در پایان این دیدار کارگروه مشترکی جهت افزایش ارتباطات در حوز ه علم و فناوری تشکیل شد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر