طالبان:

بیش از ۱.۵ درصد خانه‌های نهضت مسکن در فارس ویلایی است

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: ۲۴۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن سهمیه این استان، بیش از ۱.۵ درصد به شکل ویلایی احداث خواهد شد.

محمودرضا طالبان مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: از کل ۴ میلیون واحد مسکونی وعده شده در طرح نهضت ملی مسکن، ۲۴۰ هزار واحد سهمیه استان فارس تعیین شده که در این بین قرار است ۴ هزار واحد به شکل ویلایی احداث شود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: ۴۲۰ هزار متفاضی این طرح در استان اقدام به ثبت نام کرده‌اند که پس از پالایش نهایی، ١٤٢ هزار واحد ویژه خانوار‌های مشمول این طرح احداث خواهد شد.

او با بیان این مطلب که فارس پس از پالایش نهایی ١٠ درصد از مجموع کل واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن را به خود اختصاص داده است و از این حیث رتبه اول را در کشور دارد، گفت: از مجموع ١٤٢ هزار واحد پیش‌بینی شده در فارس، ٧٥ هزار واحد مربوط به شیراز، ٣٢ هزار واحد مربوط به شهر‌های بالای یکصد هزار نفر جمعیت (مرودشت، فسا و جهرم) و ٣٥ هزار واحد هم مربوط به شهر‌های زیر یکصد هزار نفر جمعیت است.

طالبان گفت: اخیرا با دستور رئیس جهمور، برای شهر‌های زیر ٥٠ هزار نفر جمعیت ساخت واحد‌های ۲ طبقه ۲ واحدی و برای شهر‌های بین ٥٠ تا ١٠٠ هزار نفر جمعیت نیز دو طبقه‌ای ٤ واحدی پیش‌بینی شده است. همچنین برای شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت واحد‌های تا هشت طبقه ساخته می‌شود.

او گفت: مقرر شده در همه شهر‌هایی که زمین به میزان مورد نیاز وجود دارد، ویلاسازی به قطعات ٢٥٠ تا ٢٧٠ مترمربعی انجام شود، بنابراین تاکنون حدود ٤ هزار واحد به صورت ویلاسازی تعریف شده که در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: عملیات اجرایی ساخت ٢٠ هزار واحد از طرح نهضت ملی مسکن در فارس آغاز شده که طی هفته گذشته و با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی کلنگ عملیات اجرایی بیش از ٤٠ هزار واحد دیگر به زمین زده شد.

تامین ۳۷۰۰هکتار زمین برای نهضت ملی در فارس

طالبان همچنین با بیان اینکه بیش از ۳۷۰۰ هکتار زمین برای ساخت ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در استان فارس تامین شده است، گفت: استان فارس مقام اول تامین زمین برای نهضت ملی در کشور را دارد.

او گفت: به جز ۴ شهری که به دلیل تعداد زیاد ثبت نام کنندگان و کمبود زمین مجبور به آپارتمان سازی شدیم در اکثر شهر‌های استان طرح نهضت ملی مسکن به صورت ویلایی یک طبقه و دوطبقه در حال اجراست.

طالبان گفت: طرح نهضت ملی مسکن به دلیل توجه به نوع زندگی در مناطقی که نیاز به ساخت و ساز ویلایی است که اکثر شهرستان‌های استان فارس از این مزیت مستثنی نیستند از مابقی طرح‌های مسکن دولتی متمایز است.

دبیر شورای مسکن استان فارس گفت: در شهر شیراز و صدرا تاکنون بیش از ۳۳ هزار متقاضی به پروژه‌ها متصل شده و پیامک واریز وجه برای آنان ارسال شده و یا در حال ارسال است.

طالبان گفت: متقاضیانی که پیامک واریز وجه دریافت کرده‌اند توجه داشته باشند که در مدت زمان در نظر گرفته شده مبلغ تعیین شده را واریز کنند، چون درغیر این صورت رد درخواست می‌شوند و نفرات دیگر جایگزین آن‌ها می‌شوند.

بازگشت ۴۵۶ میلیارد ریال زمین به بیت‌المال

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان در آبان‌ماه ۱۴۰۱ بیش از ۲۱ هزار و ۴۵۰ متر زمین از اراضی ملی استان به ارزش ۴۵۶ میلیارد ریال را به بیت المال بازگرداند.

طالبان همچنین از اجرای ۱حکم قضایی و آزادسازی ۴۲۵۵ هزار متر مربع زمین به ارزش ۴۳ میلیارد ریال، خبر داد و گفت: مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اموال بیت المال نقش مهمی دارند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر