بازدید دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه از راه آهن رشت - آستارا

استاندار گیلان و دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه از مسیر راه آهن رشت - آستارا و ظرفیت‌های این منطقه به صورت هوایی و میدانی بازدید کردند.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان و ایگور لویتین، دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه امروز به صورت هوایی از مسیر راه آهن رشت - آستارا بازدید کردند و همچنین در بازدید میدانی در جریان چگونگی فعالیت بارانداز ریلی آستارا - آستارا و نیز ترمینال غلات این شهرستان مرزی در غرب استان گیلان قرار گرفتند.

استاندار گیلان در حاشیه این بازدید مشترک، دیدار‌های میان مقامات ۲ کشور در اجرای هرچه سریعتر توافقات فی مابین را موثر دانست و گفت: با توجه به مذاکرات انجام شده و بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با رئیس جمهور روسیه، دستورات آیت الله رئیسی و معاون اول رئیس جمهور و نیز مشارکت جدی طرفین، اجرای راه آهن رشت - آستارا سرعت می‌گیرد.

عباسی افزود: با احداث و تکمیل این خط ریلی ضمن اتصال کریدور شمال به جنوب، فضای تبادلات تجاری ایران با کشور‌های قفقاز، آسیانه میانی و اوراسیا نظیر روسیه فراهم خواهد شد.

او با بیان اینکه قطعا راه آهن رشت - آستارا در تسهیل امور ترانزیت و تجارت کالا و همچنین حمل و نقل مسافر نقش مهمی ایفا می‌کند، تصریح کرد: اعتبارات لازم برنامه ریزی و با قرارگاه تفاهمنامه منعقد شده است و با مذاکرات مشترک ایران و روسیه اجرای این خط ریلی مهم عملیاتی می‌شود.

استاندار با اشاره به اینکه شکوفایی ظرفیت‌های آستارا با جدیت دنبال می‌شود، گفت: تبدیل گیلان به عنوان قطب تجارت، بازرگانی و اقتصاد از نظر بین المللی از خواسته‌های مردم است.

بازدید دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه از راه آهن رشت - آستارا

عباسی اظهار امیدواری کرد: با مشارکت جدی طرفین شاهد تسریع در اجرای این پروژه مهم و اثرگذار باشیم.

او تصریح کرد: این سفر به منظور بررسی و تسریع روند اجرای مسیر راه آهن رشت آستارا و نیز رشت – بندر کاسپین انجام شده است.

تسریع در روند احداث خط ریلی رشت آستارا

ایگور لویتین، دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه نیز در حاشیه این بازدید گفت: به دستور رئیس جمهور روسیه آمده ایم تا برنامه احداث خط ریلی رشت آستارا را آغاز کنیم و در جریان کار کارشناسی طراحان و مجریان این مسیر برای تسریع در روند احداث قرار بگیریم.

او ضمن تشکر از استاندار گیلان و وزارت راه و شهرسازی به واسطه همراهی و اهتمام در برپایی این سفر افزود: کالا‌ها برای صادرات به روسیه از این جا عبور می‌کند و می‌خواستیم ببنیم که اینجا چگونه عمل می‌کنند.

بازدید دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه از راه آهن رشت - آستارا

بازدید هوایی و میدانی از مسیر راه آهن رشت - کاسپین و ظرفیت‌های بندر کاسپین از دیگر برنامه‌های مشترک استاندار گیلان و دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه در سفر به استان است.

در این برنامه‌ها معاون وزیر راه و شهرسازی ایران و مدیرعامل شرکت ساخت‌ و توسعه زیربنا‌های حمل‌ و نقل کشور و هیئتی از مدیران زیرساختی، راه‌ها و شرکت‌های حمل و نقل و لجستیک روسیه نیز حضور داشتند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: