مرگ مرد دزفولی زندگی بخش شد

 رئیس اداره تعالی خدمات بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: اهدای اعضای بدن یک مرد ۵۰ ساله دزفولی به سه بیمار نیازمند زندگی بخشید.

سعید نظری گفت: کربلایی غلامرضا پالیزوان که آذرماه امسال بر اثر تصادف با مرگ مغزی به اغماء رفته بود پس از گذشت یک ماه با موافقت بستگان برای اهدای عضو به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شد.

او ادامه داد: پس از آزمایشات موردنیاز، کلیه‌های وی به پسر جوان ۱۸ ساله و مرد ۴۰ ساله و کبد به یک بانوی ۲۸ ساله زندگی دوباره بخشید و خود نیز جاودانه شد.

 رئیس اداره تعالی خدمات بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: اهدای عضو یکی از کار‌های نیک و خداپسندانه‌ای است که در رأس اعمال باقیات و صالحات هر انسان قرار می‌گیرد و تا زمان حیات عضو اهدایی، حسنات جاریه برای فرد محسوب می‌شود.

آقای نظری  بر لزوم فرهنگ سازی و فراگیرسازی مسئله اهدای عضو در جامعه تأکید کرد و افزود: افرادی که داوطلب اهدای عضو هستند می‌توانند از طریق سایت اهدای عضو به آدرس http://ehda.sbmu.ac.ir ثبت نام و کارت اهدای عضو دریافت کنند.

او گفت برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توان به بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه و یا با شماره تلفن ۹-۴۲۴۲۳۰۴۱ تماس حاصل برقرار کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر