تلاش ۹ ساعته برای نجات جان مادر باردار سپیدانی

مادر باردار ساکن روستای تل زری از توابع دهستان کمهر، با تلاش ۹ ساعته تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ و مرکز بهداشت شهرستان سپیدان، به سلامت به بیمارستان حضرت امام حسین (ع) منتقل شد.

مسئول برنامه مادران باردار مرکز بهداشت سپیدان گفت: با اعلام مامای مرکز خدمات جامع سلامت کمهر مبنی بر درد شکمی مادر باردار ۳۰ هفته، پیگیری برای اعزام نیرو‌های اورژانس ۱۱۵ به محل انجام شد.

هانیه نوروزی با بیان اینکه این مادر باردار در حاملگی پنجم و دارای سه بار سابقه سزارین بود، گفت: به دلیل درد شکمی و نگرانی مرکز بهداشت از احتمال زایمان زودرس، وضعیت مادر به صورت مستمر پیگیری و با تلاش‌های انجام شده، به بیمارستان حضرت امام حسین (ع) سپیدان منتقل شد.

رئیس اورژانس ۱۱۵ سپیدان نیز در این زمینه گفت: با اعلام گزارش در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح سه شنبه ۲۶ دی، یک دستگاه آمبولانس با حضور سه تکنسین اورژانس به همراه یک دستگاه پیکاپ به محل اعزام شد که به دلیل بارندگی شدید و انسداد جاده با برف و کولاک، پس از چهار ساعت تلاش نیرو‌های اورژانس و مرکز بهداشت و با همکاری هلال احمر، آمبولانس به روستای «تل زری» رسید.

رشید ماندنی گفت: در بررسی‌های انجام شده، نیاز به اعزام مادر باردار تشخیص داده شد و به دلیل بارش برف و کولاک در مسیر کوهستانی روستای «اسفیان» و انسداد جاده و ترافیک شدید در جاده‌های منتهی به پیست اسکی، مادر در ساعت ۱۹ به بیمارستان حضرت امام حسین (ع) منتقل شد.

این ماموریت امدادی با مشارکت «حامد شمشیری»، «رضا نصیری» و «رشید ماندنی» به عنوان تکنسین‌های اورژانس، «عزت اله راحمی» از مرکز بهداشت و «محمدنبی خریدار» از هلال احمر انجام شده است.

مرکز بهداشت سپیدان شرایط اسکان رایگان در شهر اردکان را برای مادران باردار نیازمند مراقبت ویژه و یا بارداری بالای ۳۵ هفته که در مناطق کوهستانی و صعب العبور زندگی می‌کنند، فراهم کرده است.

پرواز بالگرد اورژانس برای نجات بیمار سپیدانی

همچنین رئیس اورژانس ۱۱۵ سپیدان با اشاره به نقش برودت هوای روز‌های اخیر در روند انجام ماموریت‌های امدادی از انجام ماموریتی دیگر به کمک بالگرد اورژانس هوایی برای نحات جان بیمار قلبی خبر داد و گفت: در پی تماس تلفنی به مرکز اورژانس ۱۱۵ مبنی بر وخامت حال بیمار قلبی ساکن روستای «ساران» از توابع شهرستان سپیدان و کاهش سطح هوشیاری بیمار، ساعت یک بامداد آمبولانس اورژانس به محل اعزام شد.

ماندنی گفت: به دلیل بارش برف شدید و بسته شدن جاده، آمبولانس و پاترول هلال احمر پس از تلاش‌های متوالی، موفق به عبور از جاده نشدند که به همین دلیل تکنسین اورژانس با یک دستگاه جیپ شخصی به محل اعزام شد.

او گفت: تکنسین اورژانس ۱۱۵ سپیدان، شب گذشته با حضور در منزل بیمار و انجام مراقبت‌های اولیه، با مناسب شدن هوا و امکان پرواز بالگرد اورژانس هوایی ۱۱۵ فارس به روستا، همراه با بیمار به بیمارستان کوثر شیراز اعزام شده است.

در این ماموریت «محمدحسین ابراهیمی» و «کاظم احمدی» تکنسین‌های اورژانس حضور داشتند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر