تصمیم اپل برای تولید ۵۰ درصد از تمام واحد‌های آیفون در هند

اپل قصد دارد تا سال ۲۰۲۷، پنجاه درصد از تمام واحد‌های آیفون را به جای چین در هند تولید کند.

شرکت اپل در نظر دارد تا سال ۲۰۲۷، ۵۰ درصد از تمام واحد‌های آیفون را در هند تولید کند، زیرا همه‌گیری کووید-۱۹ و محدودیت‌های اعمال شده بر بسیاری از شرکت‌های دارای کارخانه تولید در یک کشور تأثیر منفی گذاشته است و موج‌های متعددی از همه‌گیری شیوع کرونا در چین بخش فناوری را ویران کرد. محدودیت‌های این کشور نیز تأثیر قابل‌توجهی بر تولید اپل داشته است، به گونه‌ای که شریک تایوانی آن فاکس کان برای کاهش وابستگی خود به چین حضور پررنگی در این کشور دارد و گفته می‌شود که این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت تولید خود در هند است.

بر اساس گزارشی که در سپتامبر ۲۰۲۲ منتشر شد، یک تحلیلگر در JP Morgan پیش بینی کرد که تولید آیفون در هند تا سال ۲۰۲۵ به حدود ۲۵ درصد از کل تولید جهانی خواهد رسید و انتظار می‌رود اپل وابستگی خود به چین در فرآیند تولید در جنوب را کاهش دهد. این میزان تا سال ۲۰۲۷ به ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

طبق پیش بینی هفته گذشته لوک لین، تحلیلگر واحد تحقیقاتی روزنامه تایوانی دیجی تایمز، ممکن است تا سال ۲۰۲۷ از هر دو آیفون جهان یک عدد آن در هند تولید شود، در حالی که وضعیت فعلی کمتر از ۵ درصد است.

هند در حال حاضر تنها ۵ درصد از کل آیفون‌ها را تولید می‌کند و طبق گزارش‌ها، اپل امسال شاخه هندی خود را به منظور افزایش تولید سری آیفون ۱۴ تقویت خواهد کرد. طرح چین برای مقابله با ویروس کرونا تأثیر قابل‌توجهی بر مدل‌های پرچمدار ۲۰۲۲ اپل داشته است.

طبق این گزارش، اپل خود را برای تولید آیفون ۱۵ آماده می‌کند و می‌خواهد تولید همزمان در چین و هند را آغاز کند. طبق این گزارش، تولید آزمایشی از دسامبر ۲۰۲۲ در چین آغاز شده بود.

این حرکت بدون شک مورد استقبال دولت هند قرار خواهد گرفت، زیرا کمپین ساخت آن در هند را تقویت می‌کند. در سال‌های اخیر، هند تعدادی سیاست را برای تشویق برند‌ها برای شروع تولید محلی در این کشور اجرا کرده است.

منبع: 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر