فرزند کنکوری خود را تحت فشار قرار ندهید

نحوه‌ رفتار والدین به ویژه در زمان نزدیک به کنکور، تأثیر مستقیمی بر عملکرد فرزندان در کنکور می‌گذارد.

پدر و مادر‌هایی که به هر علتی توقعات بی اندازه از فرزندان خود دارند یا دائم با گوشه و کنایه با آن‌ها صحبت می‌کنند، فشار زیادی به فرزندان خویش وارد می‌کنند.

تزریق کردن اضطراب و استرس بر فرزندان نه تنها باعث بهبود رتبه فرزندانتان در کنکور نمی‌شود؛ بلکه نتیجه‌ای عکس هم می تواند داشته باشد.

متأسفانه بار‌ها شاهد این قضیه بوده ایم که استرس و نگرانی بی اندازه والدین باعث می‌شود فشار روانی بیشتری به شخص وارد شود. این مسئله نقش والدین در تحصیل را پر اهمیت‌تر می‌کند.

در روزهای پایانی و نزدیک کنکور، هیچ فشاری به فرزندانتان وارد نکنید. از گفتن جملاتی مثل این که دو ساعت بیشتر بخوان تا دو تست بیشتر بزنی، خودداری کنید.

این جملات هیچ کمکی به آن ها نمی کنند. آن ها را وادار به تست زدن و آزمون های آزمایشی و شبیه سازی کنکور نکنید. شکی نیست که خانواده ها حق دارند که انتظار موفقیت از فرزندانشان داشته باشند؛ اما باید به این فکر کنند که انجام دادن چه کارهایی شرایط را برای حصول موفقیت آن‌ها هموار می سازد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۸ ۲۹ دی ۱۴۰۱
کنکور مسخره به تنهایی فرد کنکوری را تحت فشار قرار میده. بخاطر منافع یک عده که کلاس کنکور برگزار میکنن این کنکور حذف نمیشه.کنکور مایه عقب ماندن زندگی ها
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر