مشارکت ساخت ۵۶۰ واحد مسکونی ویژه اعضای هیئت علمی

براساس تفاهم دانشگاه شریف با یک بانک، مشارکت جهت تأمین مالی برای ساخت۵۶۰ واحد مسکونی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه صورت می‌گیرد.

آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه صنعتی شریف و یک بانک با حضور  رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف،  مصطفی زمانیان مشاور وزیر علوم، تحقیقات وفناوری و دبیر ستاد خیرین آموزش عالی و جمعی از مدیران و مسئولین این دو مجموعه برگزار شد.

این تفاهم‌نامه با هدف همکاری میان دانشگاه صنعتی شریف و یک گروه مالی در خصوص تأمین مالی خوابگاه دانشجویی متأهلی و مساعی و مشارکت جهت تأمین مالی برای ساخت۵۶۰ واحد مسکونی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه منعقد شده است.

انجام فعالیت‌های پژوهشی در راستای حل مسائل و رفع نیاز‌های بانک مسکن، در صورت لزوم تأسیس پژوهشکده یا مرکز پژوهشی همکاری مشترک، استفاده از ظرفیت استاد مهمان در صنعت ساختمان به منظور شناسایی بیشتر معضلات توسط دانشگاه از جمله مواردی است که در این تفاهم‌نامه آمده است.

همچنین توانمندسازی و تأمین منابع انسانی از طریق؛ استفاده از ظرفیت‌های تأمین منابع انسانی دانشگاه، برگزاری دوره‌های آموزشی، رویدادها، سمینار‌ها و نشست‌های تخصصی مشترک داخلی و بین‌المللی و تخصیص ظرفیت برای کارآموزی دانشجویان دانشگاه از دیگر بند‌های این تفاهم‌نامه است.

جلیلی در حاشیه این مراسم با اشاره به موضوعات و اهداف تفاهم‌نامه گفت: در این تفاهم‌نامه تراکنش‌های علمی و پژوهشی میان دو مجموعه شکل خواهد گرفت و امیدوار هستیم که موضوع با اهمیت تامین مسکن استادان جوان و دانشجویان متأهل با همکاری گروه مالی بانک مسکن انجام شود.

وی یادآور شد: با امضای تفاهم‌نامه‌ای که با شهرداری تهران داشتیم موضوع آماده‌سازی زمین یک هکتاری دانشگاه در منطقه ۲۲ شروع شده و در جریان است، و این زمین برای ساخت واحد‌های مسکونی ویژه استادان جوان قرار است به زودی مهیا شود. امیدوار هستیم که با همکاری گروه مالی این بانک و مشارکت استادان به زودی شاهد انجام این پروژه باشیم.

رئیس دانشگاه در بخش دیگری از صحبت‌هایش بر اهمیت تأمین خوابگاه برای دانشجویان متأهل تاکید کرد و افزود: در حال حاضر ساخت خوابگاه‌های متأهلی ضرورت بیشتری پیدا کرده و شاید از ساخت یک بیمارستان هم ارجح‌تر باشد. اگر مشکل مسکن نخبگان که یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های آنهاست را حل کنیم، بی‌شک نقش موثری در نگهداشت این سرمایه‌های ارزشمند خواهیم داشت.

سرپرست این گروه مالی نیز در آیین امضای این تفاهم‌نامه با تاکید بر اینکه استادان و نخبگان دانشگاه‌ها سرمایه‌ای ارزشمند برای کشور هستند گفت: باید برای برطرف کردن نیاز‌ها و دغدغه‌های اعضای هیئت علمی و نخبگان که نیرو‌های اثرگذار و ارزشمندی هستند تلاش کنیم و با رفع چالش‌های این عزیزان، محیطی را برای نگهداشت این افراد در کشور و حتی بازگرداندن آن‌ها فراهم آوریم.

عسگری یادآور شد: ما در حال‌حاضر سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را تامین مالی می‌کنیم. اگر از این میزان سالانه ۱۰ هزار واحد مسکونی برای اعضای هیئت علمی در نظر گرفته شود بی‌شک در عرض چهار یا پنج سال مشکل مسکن این عزیزان برطرف خواهد شد.

وی در پایان گفت: آمادگی این را داریم که با استفاده از فضا‌ها و منابع دانشگاه‌ها، موضوع تأمین مسکن استادان و نخبگان را به عنوان یک پروژه ملی در اولویت کارهایمان قرار دهیم و با سازماندهی و برنامه‌ریزی‌های لازم برای حل این مسئله مشارکت کنیم.

منبع: دانشگاه صنعتی شریف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر