صادرات ۲ میلیارد و ۲۳ میلیون دلار کالا از گمرکات استان کرمانشاه

ناظر گمرکات و مدیرکل گمرک استان کرمانشاه از صادرات ۲ میلیارد و ۲۳ میلیون دلار کالا از گمرکات استان در ۹ ماه سپری شده از سال جاری خبر داد.

بختیار رحمانی‌پور ناظر گمرکات و مدیرکل گمرک استان کرمانشاه گفت : در ۹ ماه سپری شده از سال جاری صادرات استان نسبت به مشابه سال گذشته از نظر ارزشی چهار درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: ارزش وزنی کالا‌های صادر شده از گمرکات مرز‌های استان کرمانشاه پنج میلیون و ۱۲۸ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش نشان می‌دهد.

ناظر گمرکات و مدیرکل گمرک استان کرمانشاه گفت: از مجموع صادرات انجام شده از مرز‌های استان کرمانشاه ۶۵۲ میلیون دلار کالا مربوط به مرز رسمی پرویزخان است که جایگاه نخست را در بین مرز‌های استان از نظر صادرات کالا‌های غیر نفتی به عراق دارد.

رحمانی‌پور، عمده کالا‌های صادراتی در این مدت را شامل میلگرد، آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره‌بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، محصولات پلاستیکی، ظروف یکبار مصرف اعلام کرد.

وی ادامه داد: کرمانشاه با داشتن پنج مرز رسمی با ۲ بخش اقلیم و عربی عراق هم مرز است و این امر یک ظرفیت خوب برای استان به شمار می‌رود .

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر