صادرات ۹۰ درصد از محصولات گلخانه‌ای تیران و کرون

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون گفت: ۹۰ درصد از محصولات گلخانه‌ای این شهرستان به کشورهای خارجی از جمله روسیه و حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

مهدی آرپناهی با بیان اینکه تیران و کرون جزو مهم‌ترین قطب‌های تولید محصولات گلخانه‌ای است، اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به گلخانه‌ها اختصاص یافته است.

او افزود: بخش عمده گلخانه‌ها سبزی و صیفی بوده و تنها چهار گلخانه گل تزئینی است که عمده محصولات این گلخانه‌ها مرغوب و صادراتی هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه سالانه ۵۰ هزار تن سبزی و صیفی در گلخانه‌های این شهرستان تولید می‌شود، تصریح کرد: بسته‌بندی، فراوری و صادرات این محصولات مورد توجه قرار گرفته تا حلقه تولید تکمیل شود.

او ادامه داد: در حال حاضر بسته‌بندی محصولات کشاورزی این شهرستان رونق یافته و برند سازی محصولات انجام خواهد شد.

آرپناهی سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع تبدیلی را یکی از مهم‌ترین الزامات برای تکمیل حلقه تولید برشمرد و یادآور شد: در این حوزه باید بیشتر کار شود تا خام فروشی محصولات کشاورزی کاهش و سود و منفعت آن افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون ارائه تسهیلات بانکی در این حوزه را مهم خواند و گفت: با اختصاص اعتبار در این بخش می‌توان مثل توسعه گلخانه‌ها شاهد راه‌اندازی واحد‌هایی با محوریت صنایع تبدیلی باشیم.

منبع:ایسنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر