دادستان تهران مطرح کرد؛

ضرورت ساماندهی سریع معتادین متجاهر/ ضایعاتی های غیر مجاز محله شوش پلمب شوند

دادستان تهران به صورت شبانه از منطقه شوش و هرندی و گرمخانه‌های جنوب تهران بازدید کرد.

دادستان تهران به همراه هیاتی متشکل از مدیران ارشد شهری و انتظامی کشور و تهران جهت ساماندهی محلات شوش و هرندی و احقاق حقوق عامه در این مناطق به صورت شبانه بازدیدی از این محلات و گرمخانه شهرداری تهران انجام داد.

در این بازدید کارشناسی میدانی با ساکنین محلات یاد شده نیز به صورت چهره به چهره گفتگو شد همچنین با توجه به برودت هوا وضعیت معتادین متجاهر که شب‌ها را در خیابان سپری میکنند بررسی شد و در راستای احقاق حقوق عامه دستورات مهمی جهت بهبود وضعیت صادر شد.

در ادامه دادستان تهران از گرمخانه شهرداری تهران نیز بازدید کرد.

علی صالحی دادستان تهران گفت: این بازدید به منظور بررسی طرح جمع آوری معتادین به ویژه معتادین متجاهر که تصویر نامناسبی از کلانشهر تهران ارایه می‌دهد در این محلات انجام شده است.

وی اضافه کرد: معتادین متجاهر هم شهروند همین شهر هستند و مانند بقیه مردم حقوقی دارند و مناسب نیست شب‌های سرد زمستانی را در خیابان سپری کنند.

وی گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد در دو هفته اخیر روند ساماندهی و جمع اوری افراد بی خانمان، معتاد و معتادمتجاهر سرعت بالایی گرفته است که ۳۳۰۰ نفر از آن‌ها به کمپ‌های مختلف و بقیه به گرمخانه‌های شهرداری و اماکن درمانی معرفی شدند.

دادستان تهران ادامه داد: بازدید‌ها و نظارت دادستانی تهران در این طرح به صورت مستمر تا پاکسازی کامل این منطقه ادامه خواهد یافت.

صالحی گفت: در اولین گام ظرف مدت یک هفته قرارگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر در این محل باید ایجاد شود.

وی همچنین اظهار کرد: مقرر شد شهرداری تا یک هفته آینده مکانی را بعنوان قرارگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر، تعیین و جهت ساماندهی معتادین متجاهر تحویل دهد.

صالحی تاکید کرد: تمامی ضایعاتی‌های غیر مجاز محله شوش و هرندی خصوصا در کوچه صابونچی باید پلمب شوند.

وی گفت: در خصوص جانمایی مرکز جامع غربال تصمیم گیری خواهد شد.

صالحی در پایان افزود: همه مدیران و مسئولان شهر تهران کمک کنند تا این طرح با موفقیت اجرایی شود و دادستانی تهران با تمام نیرو از این طرح حمایت قضایی خواهد کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۳ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
اتفاقا دیروز برای خرید به میدان شوش رفتم ۱۴۰۱/۱۱/۲ پربود از معتادین که به صورت عادی در حال کشیدن بودند ویک نفرهم چند قدم جلوتر ( ابتدای خ شوش ) فوت کرده بود وداشتن جنازه اش را میبردند ، نمیدونم از سرما مرده بود یا تزریق ، صحنه متاثر کننده ایی بود ، پس چطورمیگن اینا را جمع کردن ؟
Switzerland
ناشناس
۰۸:۴۹ ۳۰ دی ۱۴۰۱
معتادین باید برن سربازی مجدد
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر