رویکرد وزارت بهداشت عدالت و تعالی سلامت در کشور است

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عدالت به این معنا است که شهر‌هایی که از نظر بهداشت و درمان جا مانده اند را به سطح بالایی برسانیم.

 سعید کریمی در سفر به استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در دوران کرونا نیز تلاش‌های فراوانی در عرصه سلامت از طرف کادر بهداشت و درمان به منصه ظهور رسید افزود: با وجود اینکه کشور‌های دیگر هم اکنون نیز با مشکلات بیماری کرونا مواجه هستند وزارت بهداشت با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، مسئولین و همراهی مردم واکسیناسیون عمومی را انجام داد و با افزایش ایمنی جامعه توانست بیماری کرونا را مدیریت کند.

کریمی از افتتاح بیش ۲۰۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی در ماه‌های آینده در سطح کشور خبر داد و گفت: حمایت از بخش دولتی و حمایت از کادر زحمت کش این بخش در دستور کار ما قرار دارد تا بتوانیم قدردان زحمات همکارانمان در حوزه بهداشت و درمان باشیم.

وی تلاش برای صدور مجوز برای استخدام پرستاران و کادر درمان، توسعه صندوق حمایتی بیماران صعب العلاج، پوشش همگانی و بیمه رایگان ۶ میلیون نفر و تحقق نسخه نویسی الکترونیکی در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد را از جمله اقدامات وزارت بهداشت در طول ماه‌های گذشته عنوان کرد.

وی در خصوص بحث نظام ارجاع گفت: تلاش بر این است که پذیرش بیماران از مسیر ارجاع باشد تا صرفه جویی‌های لازم نیز از این طریق انجام شود و خوشبختانه استان آذربایجان شرقی در بازخورد نظام ارجاع در رتبه‌های نخست قرار دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر لزوم توجه به پرداخت مطالبات به حق پرسنل بهداشت و درمان گفت: بیمه‌ها باید در حمایت از بهداشت و درمان پای کار باشند تا مطالبات پرسنلی مراکز بهداشتی و درمانی به تعویق نیفتد.

وی در خصوص وضعیت دارویی در کشور نیز گغت: امیدواریم با حمایت دولت و با سه شیفتی کردن تولیدات داخلی کمبود‌ها به کمترین میزان ممکن خود برسد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر