حداقل سرمایه ۸ میلیاردی برای تاسیس مشاوره سرمایه‌گذاری بورس، حذف شد+فیلم

سرپرست نظارت بر نهادی‌های مالی سازمان بورس گفت: حداقل سرمایه ۸ میلیارد تومانی برای تاسیس شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری را حذف کردیم.

آقای محسن عرب‌زاده گفت: با توجه به اینکه دستورالعمل تاسیس و فعالیت مشاوران سرمایه‌گذاری نوع دوم کنسل شد ما حداقل سرمایه لازم را برای شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری حذف کردیم.

او در ادامه افزود: یکی از تفاوت‌های که شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری با مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم داشتند میزان حداقل سرمایه‌گذاری بود که برای نوع اول حداقل ۸ میلیارد تومان بود، اما حداقل سرمایه شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم ۵۰ میلیون تومان بود که به لحاظ ذاتی فعالیت شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری نوع یک و دو خیلی تفاوتی با یکدیگر نداشتند؛ به همین سبب به جای این دوگانگی، حداقل سرمایه ۸ میلیارد تومانی شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری نوع اول حذف و دستورالعمل نوع دوم نیز لغو شد.

او گفت: فعالانی که می‌خواستند مجوز فعالیت مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم را دریافت کنند می‌توانند درخواست خود را در قالب تاسیس شرکت مشاور سرمایه‌گذاری نوع اول ارسال کنند، اما پیش‌بینی‌های طرح تجاری باید به شکلی باشد که بتوانندهزینه‌های شرکت را سه سال پوشش دهد. مشکلی که در مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم وجود داشت این بود که مبلغ ۵۰ میلیون تومان که به عنوان سرمایه موسس آن آورده می‌شد که همان ماه‌های ابتدایی فعالیت تمام و این شرکت مشمول ماده ۱۴۱ می‌شد و شرکت باید افزایش سرمایه می‌داد.

به گفته عرب زاده، درخواست‌های که برای مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم به سازمان ارسال شده از جانب فعالان فضای مجازی نبود، اما این فرصت وجود دارد که درخواست‌ها در قالب شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری ارسال شود؛ چراکه دیگر شرط حداقل سرمایه وجود ندارد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر