افتتاح دو پروژه محیط زیستی همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک در ملارد

پیش از ظهر امروز و همزمان با ۲۹ دی ماه روز ملی هوای پاک، دو پروژه محیط زیستی در شهرستان ملارد با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، فرماندار و امام جمعه شهرستان ملارد افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

علیرضا مزینانی در حاشیه این برنامه با اشاره به اینکه شهرک صنعتی صفادشت مجموعا دارای ۴۵۰ واحد صنعتی است، گفت: به جز دو واحد صنعتی، مشکلات مربوط به آلودگی هوا در این شهرک تقریبا رفع شده و این دو واحد نیز در حال نصب تجهیزات لازم هستند که در آینده‌ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

وی در تشریح مزیت‌های این سیستم ها، اظهار داشت: با بهره برداری و استفاده از سیستم‌های راه اندازی شده از سوی این دو مجموعه صنعتی، خروجی آلاینده‌های هوا کنترل می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران باج بیان اینکه مشکلات زیست محیطی این شهرک عمدتا در حوزه فاضلاب صنعتی است، افزود: با پیگیری‌های انجام شده بیشتر واحد‌های این مجموعه مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب شده اند، اما کلیه ۴۵۰ واحد مستقر در این شهرک باید مشکلات مربوط به فاضلاب هایشان را برطرف کنند.

مزینانی به وجود ۴ چاه عمیق برای استفاده به عنوان آب مصرفی در این شهرک اشاره داشت و گفت: استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آن به چرخه مصرف می‌تواند بخش زیادی از آب مصرفی این شهرک را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه مدیران این شهرک در ستاد تسهیل موانع استان درخواست احداث یک چاه عمیق دیگر در شهرک را داشتند، تصریح کرد: با توجه به اینکه فرونشست در غرب استان تهران و منطقه ملارد در حدود ۳۶ سانتی متر و بسیار بیشتر از معیار جهانی است، با احداث یک چاه دیگر در این شهرک موافقت نشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات محیط زیستی این شهرک وجود چاه‌های جذبی تصفیه فاضلاب است، اظهار داشت: با توجه به اینکه وجود این چاه‌ها می‌تواند باعث آلودگی چاه‌های عمیق شود، این موضوع برای محیط زیست دارای حساسیت ویژه‌ای است و مدیران این شهرک باید درصدد رفع آن باشند.

گفتنی است؛ در این مراسم دو پروژه محیط زیستی شامل تاسیسات کنترل دود واحد تکمیل پارچه رهبر و تاسیسات غبارگیر بخش سند بلاست واحد تولید کننده سازه‌های فلزی سبلان سوله شهرک صنعتی صفادشت با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر