مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش:

مدارس سیستان و بلوچستان نیازمند بیش‌از هزار معلم تربیت بدنی است

مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: هم‌اینک یک‌هزار و ۳۷۴ معلم متخصص رشته تربیت بدنی در سیستان و بلوچستان مشغول آموزش دانش آموزان هستند.

 محمد جعفری   در مراسم افتتاح دوره آموزشی معلمان تربیت بدنی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۷ معلم در این استان از طریق ماده ۲۸ و دانشگاه فرهنگیان در حوزه تربیت بدنی جذب شدند اظهارداشت: اگر چه این میزان جذب در میان سایر استان‌های کشور آمار خوبی محسوب می‌شود اما همچنان نیازمند جذب بیش‌از یک‌هزار معلم در رشته تخصصی تربیت بدنی در این استان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه کلاس های درس تربیت بدنی باید معلم تخصصی داشته باشد،افزود: با توجه به این کمبود نیرو باید به سمت کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی برویم و در این مسیر یکی از راهبردی ترین کارها این است که آموزگاران با رویکردهای حوزه تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آشنا شوند.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش به وضعیت فضاهای ورزشی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: براساس آخرین آمار ۱۵۸ فضای ورزشی روباز و سرپوشیده در استان داریم که با اجرای طرح شهید"سلیمانی" با موضوع ایجاد، بهینه سازی و توسعه فضاهای ورزشی با رویکرد درون مدرسه‌ای و مشارکتی ۵۴ فضای دیگر به این استان اضافه شده و مراحل ساخت آنها در حال انجام است.

وی ادامه داد: بر این اساس سرانه فضاهای ورزشی آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان ۳۵ درصد افزایش دارد.

جعفری با بیان اینکه منابع انسانی موثرترین و کلیدی ترین عامل توسعه در تمامی جوامع است،افزود:در دستگاه تعلیم و تربیت به عنوان یک نهاد اجتماعی و تاثیرگذار که نقش مهمی در تربیت و توسعه جامعه دارد، توسعه و توانمندسازی منابع انسانی بسیار مهم است.

وی اظهارداشت: توانمندسازی منابع انسانی موجب توسعه کیفی راهبری و مدیریت و ارتقای نقش خلاقانه و مبتکرانه خواهد شد.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: معلم تربیت بدنی در صورتی می تواند دانش آموزان را در جهت تربیتی همه جانبه راهبری کند که خودش آموزشهای لازم را دیده و دانش و اطلاعاتش بروز باشد.

وی ادامه داد: بروزرسانی علم و دانش معلمان تربیت بدنی ارتقای سرانه فعالیت‌های ورزشی دانش آموزان و در نهایت توجه به ساحت زیستی و بدنی را بدنبال خواهد داشت.

جعفری با اشاره به محبوبیت معلمان تربیت بدنی میان دانش آموزان، گفت: این معلمان با نقش الگویی می‌توانند در تحقق دیگر ساحت‌های تربیتی در دانش آموزان نیز موفق باشند.

وی ادامه داد: توسعه دانش معلمان تربیت بدنی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و استفاده از ظرفیت‌های کشوری و استانی در تربیت همه جانبه دانش آموزان که هدف اصلی ما هست نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر