سکونت۴۵۰ هزار نفر در مناطق حاشیه‌ای و بافت‌های فرسوده تبریز

استاندار آذربایجان شرقی خرّم با تاکید بر اینکه تبریز، شهری کهن است، اما نباید کهنه باشد، گفت: ۴۵۰ هزار نفر از مردم این شهر در مناطق حاشیه‌ای و بافت‌های فرسوده ساکن هستند.

عابدین خرّم در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان، طرح نهضت ملی مسکن را فرصت مناسبی برای نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری عنوان کرد و گفت: کار‌های ارزشمندی در این حوزه در کلانشهر تبریز شروع شده و همه دستگاه‌ها باید کمک کنند تا تغییر و تحول چشمگیری را در این زمینه شاهد باشیم.

او با اشاره به اینکه ۹ شهر استان نیاز به اقدام اساسی در حوزه بازآفرینی دارند، افزود: در صورتی که نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری از زمان تصویب قانون مربوط به آن در سال ۱۳۸۹ اجرا می‌شد، امروز مشکلات بخش قابل توجهی از شهروندان ساکن در این مناطق حل شده بود.

او  تاکید کرد: امروز مهم‌ترین کار در این حوزه، جلوگیری از افزایش بافت‌های ناکارآمد و در کنار آن تلاش برای نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد موجود است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه نگاه دولت سیزدهم مبنی بر عدالت اجتماعی، ضرورت توانمندسازی و ارتقای سطح زندگی مردم در مناطق حاشیه‌نشین و بافت‌های فرسوده را دوچندان می‌کند، افزود: امروز همکاری گسترده‌ای در سطح استان راه افتاده و شهرداری‌ها و نهاد‌های حمایتی تلاش می‌کنند تا به وضعیت این مناطق سامان ببخشند.

خرم با تاکید بر استفاده از بسته‌های تشویقی دولت برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهری، از دبیرخانه ستاد بازآفرینی استان خواست تا عملکرد شهرداری‌ها در استفاده از این مشوق‌ها را رصد و گزارش کند.

او ادامه داد: شهرداری تبریز با یک نگاه جهادی در این حوزه فعال است و کار‌های ارزشمندی را شروع کرده و همه دستگاه‌ها باید کمک کنند تا بتوانیم تغییر و تحول مثبتی را در این حوزه ایجاد کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی خواستار افزایش اختیارات استان در حوزه بازآفرینی شهری شد و گفت: به‌صورت جدی به دنبال نوسازی بافت‌های فرسوده و احیای بافت‌های تاریخی هستیم و امیدواریم با حمایت وزارت راه و شهرسازی، همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها و استفاده از امتیاز‌های طرح نهضت ملی مسکن و مشوق‌های قانونی، به گشایش‌های خوبی در این زمینه برسیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر