۷۰ میلیارد تومان خسارت به بیمه‌شدگان بخش کشاورزی در لرستان پرداخت شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از پرداخت ۷۰ میلیارد تومان خسارت به بیمه‌شدگان بخش کشاورزی در این استان طی سال زراعی گذشته خبر داد.

سید عماد شاهرخی اظهار داشت: اگر الان ما در کشت قراردادی رتبه خوبی در کشور داریم به خاطر زحمات همکاران در جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و مراکز جهاد کشاورزی است که در روز‌های تعطیل نیز به صورت مداوم پیگیری می‌کردند و با تشویق و ترغیب کشاورزان بخشی از کار را انجام می‌دادند.

وی، افزود: وزارت جهاد کشاورزی و در رأس آن وزیر برنامه‌های مهم و اثرگذاری را دنبال می‌کنند که تاکید زیادی در زمینه الگوی کشت قراردادی دارند، در استان با زحمات همه همکاران برای سال اول گندم آبی با حدود ۱۰ هزار قرارداد و تحت پوشش دادن ۹۴ درصد اراضی آبی رتبه چهارم در کشور را داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در زمینه فصل داشت، گفت: با مشارکت همکاران فصل کاشت مناسبی داشتیم که با تمام سال‌های گذشته متفاوت بوده و در حال حاضر در شرایط فصل داشت هستیم که امیدواریم با همان تلاش فصل داشت را پشت سر برسانیم و در برداشت محصولات شاهد افزایش تولید مطلوبی باشیم.

شاهرخی در زمینه جذب کود نیز، گفت: در حوزه جذب کود جز استان‌های برتر بودیم.

وی با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی یک ضرورت است گفت: کشاورزان و کارشناسان نهضت بیمه محصولات کشاورزی را جدی بگیرند، گرچه در این حوزه فعالیت خوبی شروع شده که این روند بیمه شدن محصولات کشاورزی می‌تواند به کشاورزان کمک مؤثری کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: در بحث بیمه محصولات کشاورزی سال زراعی گذشته قریب به ۷۰ میلیارد تومان خسارت به بیمه شدگان بخش کشاورزی پرداخت شده است و تا به امروز ۲۰۰ میلیارد تومان در سامانه بارگذاری شده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: